UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

З'ясувалося, чому час летить швидше, коли людина дорослішає

Науковці вирішили впритул зайнятися питанням вивчення швидкості часу

З'ясувалося, чому час летить швидше, кол…

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на "Укрмедіа".

За результатами дослідження, опублікованого фізиком Адріаном Бежаном з Університету Дьюка (США) в журналі Europian Review, поняття "час" варто розділити на дві складові: "години" (або те, як об'єктивно рухається час) і "час розуму" (те, як ми його сприймаємо).

Людський розум відчуває зміну часу, коли змінюються сприймані образи. Або, як каже доктор Бажан: "Сьогодення відрізняється для нас від минулого тому, що змінилося розумове сприйняття, а не тому, що стрілки зробили черговий круг". Днями в дитинстві здаються довшими через те, що юний розум протягом доби отримує більше різних нових вражень, ніж розум постарілий.

"З віком швидкість, з якою сприймаються зміни в ментальних образах, зменшується", — пише автор дослідження. І, оскільки діти здатні отримувати й обробляти більше ментальних образів в секунду, ніж дорослі, то кожну одиницю часу вони сприймають довшою.

Це можна підтвердити й з боку офтальмології. Людське око постійно в русі, і, як тільки мозок обробив зображення, він змінює свій фокус на щось інше. Ці швидкі рухи ока називаються саккадами й змінюються короткими періодами — фіксаціями, протягом яких око фіксується на певній точці.

Око середньої дорослої людини здійснює від трьох до п'яти саккад в секунду, перемежаючись фіксаціями від 200 до 300 мілісекунд. У дітей час фіксації значно коротший, тому їх очі можуть здійснювати за той же відрізок часу більше саккад і отримати більшу кількість зображень. 

Причина цього в тому, що з віком мозок починає повільніше обробляти інформацію, яку передає йому сітківка очей. Відбувається це тому, що людина розвиває нейронні зв'язки, і сигналам потрібно поширитися по різних відділах мозку.

Якщо спробувати пояснити все простими словами, то цей процес аналогічний сповільненій зйомці. Чим більше кадрів ми робимо, тим повільніше виявляється рух часу. І, відповідно, чим більше інтервали між фото, тим більше подій відбувається між кадрами, створюючи ілюзію того, що час тече швидше.

Нагадаємо, що дієтологи напророкували людству масове ожиріння через карантин.

Читайте також: Знайдений показник здоров’я, який "пророкує" летальний результат від COVID-19

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme