ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Зірка українського беллідансу з Донецька тепер живе в Ужгороді

Віта Коваль – добре відома у світі танцівниця східних танців, а поміж тим також хореограф, суддя професійних танцювальних змагань і викладач
Depo.
12 травня 2015 07:00
ФОТО: depo.ua
Зірка українського беллідансу з Донецька тепер живе в Ужгороді
Зірка українського беллідансу з Донецька тепер живе в Ужгороді

Сценічне ім'я Віти Коваль - Абір. Назвали так танцівницю у Бахрейні, де вона працювала, а означає це ім'я "запашна квітка".

Віта - добре відома у світі танцівниця східних танців, а поміж тим також хореограф, суддя професійних танцювальних змагань і викладач. Родом вона з Донецька, але минулого року була змушена покинути Донбас через бойові дії. Будь-яке місто України мало би за честь прийняти у себе на проживання таку відому в світі танцю особистість, але поталанило в цьому саме Ужгороду. Яскрава і усміхнена Віта просто випромінює жіночність і упевненість у собі. В неї навіть зовнішність східна, хоча сама танцівниця каже: з діда-прадіда всі були українцями.

"Танцями я захоплювалася від самого дитинства, з семи років. Мені було цікаво працювати в різних стилях, була я і тренером зі спортивної аеробіки, працювала в шоу-балеті. Але одного дня побачила у Донецьку східний танець і зрозуміла, що хочу спробувати так само. Моїм вчителем стала відома танцівниця Наталія Грунічева. Звісно, те, що я займалася танцями, що тіло було до цього готовим, мені неабияк допомогло в освоєнні нового стилю. Але було й багато нюансів, котрі далеко не одразу піддалися".

Приїхати саме до Ужгорода запропонувала подруга. Вона тут була раніше і переконала в тому, що це цікаве місто. Я ж у Західній Україні взагалі не була. Подруга з чоловіком приїхала сюди на два тижні раніше за нас. Вони ж зустрічали родину у жовтні, допомагали влаштуватися.

"Звісно, я подивилися в Інтернеті, хто з танцівниць працює в Ужгороді. Школи у нас тут є, але місця має вистачити усім. Тому я вирішила не гаяти часу і одразу відкрити свою школу. Стала на Театральній, почала роздавати свої візитки. Перші клієнтки відгукнулися одразу, та, звісно, у повну потужність школа ще не працює. Я не поспішаю, розумію, що не все у мене вийде одразу, що для цього знадобляться як мінімум кілька років. Головне, щоб я була корисною для дівчат і жінок. Адже у багатьох наших жінок купа комплексів: одна вважає себе товстою, інша неповороткою Насправді ж східні танці хороші тим, що ними можуть займатися абсолютно всі, незалежно від віку, ваги чи досвіду".

Після багатомільйонного Каїра Ужгород не перестає вражати Віту компактністю й зручністю. Тут їй дуже подобається історична частина міста, любить вона і гуляти з чоловіком набережними. Хоча й інфраструктури великого міста їй іноді не вистачає. Але це дрібниці - переконана танцівниця. Головне, що тут вона знову може розпочати спокійне життя і займатися улюбленою справою - танцювати і навчати цьому інших.