Зимовий час 2019: Коли переводити годинник і як це пережити

О четвертій ранку 27 жовтня 2019 року стрілки годинників слід перевести на одну годину назад

Зимовий час 2019: Коли переводити годинн…

Про це повідомляється у зверненні до Державного комітету телебачення і радіомовлення України заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Качки у Facebook, інформує Depo.Закарпаття.

"Відповідно до постанови Кабінету міністрів України "Про порядок обчислення часу на території України на території України" 27 жовтня 2019 року о четвертій годині за київським часом скасовується літній час з переведенням годинникової стрілки на одну годину назад", - йдеться у розпорядженні.

Як пережити

Крім небезпеки заплутатися в часі, існує небезпека переходу на зимовий час для організму. Фахівці наголошують, що цей перехід відбувається легше, ніж на літній час, але до нього також варто підготуватися. Так, лікарі рекомендують не перевтомлюватися за кілька днів до переходу на зимовий час. Уникати сильних фізичних навантажень, стресів, алкоголю. Рекомендується дотримуватися режиму сну протягом двох-трьох тижнів перед переходом і починати лягати на 15 хвилин пізніше, ніж зазвичай. 

Брак сонячного світла - нерідка причина зимової хронічної втоми, тому треба шукати можливість бодай двічі вийти на вулицю протягом робочого дня. Хай такі перерви триватимуть 10 хвилин, це все одно неоцінена користь для організму. Зменшіть кількість цукру, глютену, молочних продуктів та вина у раціоні. Ці продукти спричиняють гормональне запалення, яке погіршує якість сну. Найкраща основа раціону - це овочі. Не варто відмовлятися від жиру, який є поживою гормонів. Якщо споживати замало жирів, можна спричинити гормональний дисбаланс, який, у свою чергу, створить проблеми зі сном. Але зосередитися краще на корисних жирах, які містяться у жирній рибі, семенах, горіхах та авокадо.

Що цікаво знати

До слова, попри поширений міф, перевід стрілок - не радянське ноу-хау. Норма з'явилася у Британії 1908 року. Аналітики вирішили, що завдяки нехитрій практиці зможуть економніше витрачати електроенергію. До СРСР, в який тоді входила Україна, традиція дісталася у 1981-му. Наразі стрілки годинника переводять у 110 країнах, але дуже скоро ситуація зміниться.

На початку року у Фінляндії розглянули петицію про скасування норми - документ підписали понад 70 тис. громадян. Країна подала пропозицію на розгляд ЄС. 29 серпня 2018 року Європейська комісія організувала опитування щодо ставлення громадян до цієї норми, і понад 80% учасників підтримали її скасування. Опитування проводилося онлайн, і в ньому взяли участь близько 4,6 млн людей.

Тож наразі у ЄС збираються уніфікувати час - останній раз стрілки переведуть наступної весни. Щоправда, за яким часом жити - зимовим чи літнім - кожна країна має вирішити самостійно. В Україні ж стверджують, що в рамках процесу євроінтеграції послідують прикладу Євросоюзу.

Нагадаємо, як у Мукачеві урочисто і з факелами переводять годинник на вежі Ратуші.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme