ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Жити в Європі: Як кмітливість і віник можуть забезпечити студенту життя "з надбавкою"

Відкрити власний бізнес ще за студентства і розвивати його в майбутньому цілком реально, але для цього замало одного бажання

Depo.
24 травня 2018 17:00
ФОТО: depo.ua

Cтуденти Братиславського університету ім. Коменського, що живуть у студмістечку в Млинській долині, особливо не замислюються над тим, як утримувати свою оселю в чистоті. Не переймаються не тому, що їм байдуже, в яких умовах жити, а тому, що прибрати в кімнаті можуть ті, хто від цього отримує і матеріальну винагороду. Маючи зайві кошти, студенти радо використовують таку можливість. "Команда з прибирання" ж таку можливість радо надає, сміливо пропонуючи усім охочим скористатися своїми послугами. Як одним вдається залишатися у чистоті, а іншим – розвивати "на темі" власний бізнес ще за студентства, дізнавалася кореспондент Depo.Закарпаття.

Повертаючись з університету в гуртожиток, помітила хлопчину, який з різним приладдям для прибирання виходив зі студентської їдальні. Мало вірилося, що все це він прикупив собі для наведення чистоти. Справа в тому, що все необхідне для цього в гуртожитках є. Щоправда, для спільного користування: віники, швабри, ганчірки та інше причандалля можна брати без обмежень. Якщо пощастить, то і без черги. Так ось, як з'ясувалося пізніше, хлопчина "зі швабрами" - це кмітливий студент, який вирішив створити власну фірму з прибирання і тим самим заробляти на життя. Даніель Тотг (на фото всередині) радо розповів історію про те, як виникла "чиста" ідея, і як він втілив її в життя.

"Прибираю поки сам, оскільки цей бізнес почав лише у жовтні. Фірму ми заснували з нареченою, але на сьогодні справа настільки розширилася, що нам уже треба помічників до себе в команду. Зараз, наприклад, шукаємо дівчат, оскільки прибираємо не тільки в гуртожитках, а вже і в квартирах, які знімають студенти і які розташовані неподалік Млинської долини. В першу чергу, хочу подякувати своїм батькам, які завжди вчили тому, що гроші треба заробити. В мого батька своя фірма, і мені завжди подобалося, що він сам собі начальник і сам розподіляє свій час. Також після того, як вступив в університет, зрозумів, що найкраще вивчити мову можна, лише працюючи з людьми, які цією мовою розмовляють" – сміється Даніель (хлопець народився і жив у Словаччині, але навчався в угорськомовній гімназії, саме тому зі словацькою в нього не дуже добре, – Ред.).

Спочатку Даніель працював в "Макдональдсі", але швидко зрозумів, що ця робота не для нього. Поки робив бургери, побачив, як хлопчина розвішував оголошення з переліком компаній, які займаються прибиранням. "Тут я почав думати, як би я зміг це використати. За деякий час створив групу у "Фейсбук" і відтоді маю з цього користь. Прибирання однієї кімнати коштує 5 євро. Якщо це блок (з ванною і туалетом), тоді це 8 євро", - ділиться Даніель.

Навчається хлопець на факультеті менеджменту в університеті ім. Коменського. Зізнається, що інколи не встигає з навчанням, але добре те, що сам вибирає час, коли працювати. "Наприклад, у соцмережі, на нашій сторінці, викладаю завчасно час і дати, аби студенти змогли вибрати. Бувало, що працювали до опівночі, але наша філософія така, що нам в першу чергу важливий клієнт, який має бути задоволений нашою працею. Важко було лише на початку, допоки ми не придбали пилосмок, бо до того доводилося працювати з мітлою (що не дуже втішало, коли в кімнатах були килими)".

Клієнтами фірми Даніеля переважно є хлопці, що, власне, і не дивно. У відсотковому співвідношенні це орієнтовно 70/30. Хлопець каже, що між прибиранням у хлопців і прибиранням у дівчат - відмінність суттєва. "Якщо хлопцям достатньо, аби ми витерли пилюку чи помили підлогу, то дівчата в цьому плані більш скептично ставляться до прибирання. Перед тим, як увійти до кімнати, ми домовляємося із замовником, що саме потрібно прибрати. Інколи це може бути окрема частина кімнати, інколи – комплексне прибирання. Прибираємо все: як спальну кімнату, так і ванну з туалетом".

Як розповів Даніель, допоки екстремальних ситуацій не було і відмовлятися від прибирань не доводилось, навіть коли було ліньки взяти із собою той самий пилосмок, бо треба було далеко везти. Але оскільки ніколи не знаєш, в якій кімнаті тобі доведеться прибирати, краще завжди мати все під рукою.

На запитання чи хотіла б "команда з чистоти" прибирати десь, окрім студентського середовища, Даніель твердо відповів, що по закінченні навчання не будуть відмовлятися і від таких замовлень, аби тільки вони були. Якість роботи команда Upratovanie-Mlyny ("Прибиральні Млини") гарантує.

ФОТО: Upratovanie-Mlyny

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook