Жадан в Ужгороді прочитав вірші з майбутньої книги та задекорував екоторбу (ФОТО)

У рамках мультикультурного форуму "СлободаКульт" письменник, поет та громадський діяч Сергій Жадан презентував ужгородській аудиторії вірші з нової книги "Антена", яка вийде з друку восени цього року

Про це Depo.Закарпаття поінформувала Агенція комунікацій "ПАЗЛ".

Форум "СлободаКульт" триває в Ужгороді та Мукачеві з 15 по 29 травня і передбачає проведення 100 культурних подій. Серед них, зокрема, виставки, дискусійна програма, вистави, кінопокази, концерти тощо. Письменник, поет та громадський діяч Сергій Жадан презентував ужгородській аудиторії вірші з нової книги "Антена", яка вийде з друку восени цього року

"В цій всій ситуації, які ми зараз опинилися, в умовах війни, в стуації певних політичних проблем, культура лишається платформою здорового ґлузду і адекватності, на яку треба опиратися і з якої можна говорити про дуже багато важливих для нас тем. Тому слід триматися за культуру, культурні ініціативи, проекти", — сказав Жадан, коментуючи важливість та актуальність такого роду проектів, як "СлободаКульт".

"Такі проекти дають, перш за все, досвід безпосередньо знайомств та контактів, а це вартує набагато більше, ніж знайомства через інші джерела. Особистий досвід — це найбільш цінне джерело інформації та емоцій, тому у такий спосіб ми і знайомимося", — додав поет.

Зала "Совиного гнізда", де Сергій Жадан читав свої вірші, була переповнена. Слухачі стоячи аплодували і попросили продовжити читання. Значну частину віршів Сергій Жадан написав саме на Закарпатті. "У мене це не перший творчий вечір в Ужгороді і, сподіваюся, не останній. Я насправді дуже люблю виступати в Ужгороді. Публіка тут — щира та відверта", — прокоментував він.

А ще Сергій Жадан поповнив колекцію "зіркових" торб, яку збирає громадська організація "Щасливі діти" для того, аби потім продати їх в якості лотів на благодійному аукціоні. Зібрані кошти будуть використані на благодійні цілі. Наразі в колекції, серед інших, є торби з підписами та малюнками від Андрія Хливнюка ("Бумбокс"), Юрія Андруховича, Онуки та її команди.

Нагадаємо, що в ILKO Gallery триває виставка "СлободаКульт".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття