UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Закарпаттю треба реалізувати 250 літрів донорської плазми, непридатної для лікування

Департамент охорони здоров'я ОДА просить надати дозвіл на реалізацію донорської плазми, непридатної для використання із лікувальною метою, за договірною ціною

Закарпаттю треба реалізувати 250 літрів…

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба облради.

У ході 12-ї сесії облради крайові парламентарі розглянуть проект рішення "Про надання згоди Закарпатській обласній станції переливання крові на реалізацію замороженої плазми". Як зазначає автор документу - департамент охорони здоров'я ОДА, в Закарпатській обласній станції переливання крові накопичується плазма, яка непридатна для лікувальних цілей за своїми показниками через відсутність самостійної переробки донорської плазми на препарати крові у зв'язку із закінченням дії сертифікату про державну реєстрацію медичного імунобіологічного препарату альбуміну та зміною вимог до виробництва препаратів крові ( виробництво альбуміну прирівняне до фармацевтичної галузі), що зумовлює додаткові витрати бюджетних коштів на її зберігання та утилізацію.

На сьогодні у закладі зберігається майже 250 літрів замороженої плазми, яка може бути використана тільки на виробництво препаратів крові або утилізована по закінченню терміну зберігання. Єдиним виробником препаратів крові в Україні є науково-виробниче підприємство "Біофарма", яке може закупити дану плазму по договірній ціні 600 грн. за 1 л (при її собівартості 550 грн). Проте, якщо заклад не реалізує дану плазму за запропонованою ціною, то у вересні – жовтні цього року весь запас плазми, який не можна використати з лікувальною метою і який знаходиться в Закарпатській обласній станції переливання крові буде утилізований в зв'язку із закінченням терміну зберігання.

Своєчасна реалізація залишків донорської плазми для виробництва препаратів дозволить уникнути невмотивованих бюджетних витрат на її зберігання та утилізацію і дасть змогу залучати додаткові кошти на фінансування діяльності закладу. У разі реалізації плазми до закінчення терміну зберігання будуть отримані кошти в сумі 150,0 тис. грн., які можна використати для виробничих потреб закладу. Тож, департамент охорони здоров'я ОДА просить надати дозвіл на реалізацію донорської плазми, непридатної для використання із лікувальною метою, за договірною ціною.

У разі схвалення даного проекту рішення, депутатським корпусом облради надається згода Закарпатській обласній станції переливання крові на реалізацію замороженої плазми, що обліковується на балансі закладу, у кількості 250 літрів. А головний лікар Закарпатської обласної станції переливання крові має забезпечити реалізацію замороженої плазми відповідно до вимог чинного законодавства України. Кошти від реалізації замороженої плазми в подальшому спрямовуватимуться на потреби Закарпатської обласної станції переливання крові.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme