Закарпаття та Підкарпатське воєводство відновили Дні добросусідства (ФОТО)

Голова Закарпатської ОДА сподівається на відкриття пункту пропуску "Лубня – Волосате", який дасть потужний поштовх економічному розвитку двох прикордонних регіонів

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Протягом 14-15 вересня на українсько-польському кордоні в межах Закарпаття та Підкарпатського воєводства проходили Дні добросусідства України та Польщі. Після 16-річної перерви свято відновили. Захід за участі представників органів влади прикордонних регіонів, дипломатичних та консульських установ, громадських організацій, ділових кіл, прикордонної та митної служб відбувся по обидві сторони кордону і мав дуже насичену програму.

14 вересня офіційна делегація Закарпатської області на чолі з керівником краю взяла участь у заходах в с. Лютовиська (Підкарпатське воєводство). Тут відбулася міжнародна конференція "Карпатські дні добросусідства – зустріч на кордоні". Під час офіційного відкриття Днів добросусідства Геннадій Москаль зауважив, що стримуючим фактором у розвитку добросусідських відносин є відсутність прямого зв'язку та пункту пропуску на спільному кордоні, нагадавши присутнім про можливість створення міжнародного пункту пропуску "Лубня – Волосате". Його відкриття дасть потужний поштовх економічному розвитку двох прикордонних регіонів.

Закарпаття приймало гостей Днів добросусідства в суботу, 15 вересня. Поблизу с. Лубня Великоберезнянського району розгорнули святкове містечко з експозиціями у промоційно-туристичних наметах і виставковими стендами. На українському боці сторони презентували свій соціально-економічний, культурний та туристичний потенціали. Частували й ділилися місцевим колоритом як населені пункти Великоберезнянщини, так і всі райони Закарпаття, а подивитися на подію міжнародного значення прибули сотні туристів, зокрема із сусідньої Польщі.

Одним із головних пунктів заходу стало підписання Програми спільних дій між Закарпатською областю та Підкарпатським воєводством. Важливий двосторонній документ завізували голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил, в.о. голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик та голова Сеймику Підкарпатського воєводства Єжи Циприш.

Не менш важливим стало укладання Грантового контракту у рамках програми транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2014-2020" про фінансування великомасштабного інфраструктурного проекту "Зниження епідемії туберкульозу на прикордонних територіях України і Польщі шляхом будівництва туберкульозної лікарні на 100 ліжок у Закарпатській області та впровадження інноваційних методів моніторингу, профілактики і лікування туберкульозу". Контракт підписали директор Департаменту територіального співробітництва міністра інвестицій та розвитку Польщі Рафал Балінскі та директор департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Володимир Маркович.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття