ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Закарпаття: прогноз погоди на 30 травня - остерігайтесь змій

У давнину вважалося, що 30 травня з'являється велика кількість змій, тому наші предки дотримувалися обережності, вирушаючи в ліс або поле
Depo.
30 травня 2015 06:00
ФОТО: depo.ua
Закарпаття: прогноз погоди на 30 травня - остерігайтесь змій
Закарпаття: прогноз погоди на 30 травня - остерігайтесь змій

Закарпатський обласний центр з гідрометеорології інформує, що 30 травня 2015 року
по Закарпатській області: Мінлива хмарність, вночі без опадів, вдень в горах місцями короткочасний дощ, окремі грози. Ранком в гірських долинах місцями туман. Вітер південний 5-10 м/с. Температура повітря вночі 5-10° тепла, вдень 19-24°, в горах місцями 13-18° тепла.

Автошляхи: Вдень в горах місцями короткочасний дощ, окремі грози. Ранком в гірських долинах місцями туман. Видимість добра, в тумані 200-500 м.

Ужгород: Мінлива хмарність, без опадів. Вітер південний 5-10 м/с. Температура повітря вночі 8-10°, вдень 22-24° тепла.

Народний прогноз погоди: 30 травня - день Євдокії, Явдохи Свистунки. У давнину говорили, яка Євдокія - таке літо.  Як правило, на Євдокію дме досить сильний вітер. Вважалося, що 30 травня з'являється велика кількість змій, і намагалися дотримуватися обережності, вирушаючи в ліси або поля. Якщо місяць народився в дощову Євдокію - до мокрого літа, а якщо ще дме північний вітер - до холодного літа. У православній церкві 30 травня також почитали святого Ондрона, який, за народними віруваннями, є сторожем небесних воріт, і саме йому намагалися молитися про дощ. Просили Ондрона відкрити врата і випустити опади, щоб цілюща волога пролилася на поля і позбавила людей від посухи.