Закарпаття обрано майданчиком для святкування Дня української писемності та мови

Минулого року свято проводили у Сєвєродонецьку на Луганщині, і виникла ідея створити місток єднання через усю Україну, провівши цьогорічні заходи на Закарпатті

Про це повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА, пише Depo.Закарпаття.

8-9 листопада Закарпаття на загальнодержавному рівні стане майданчиком реалізації заходів до Дня української писемності та мови.

"Минулого року ми проводили це свято у Сєвєродонецьку на Луганщині, і виникла ідея створити своєрідний місток єднання через усю Україну, провівши цьогорічні заходи на Закарпатті. Свято української писемності та мови не покликане стати просто набором якихось концертних подій, його головна мета – це спілкування, спілкування з тими, хто пише, і тими, хто читає, хто підтримує українське слово, стверджує українську мову як державну, створює єдиний культурний простір країни", – розповів заступник міністра культури України Юрій Рибачук.

Завтра, 9 листопада, Закарпаття разом з усією Україною писатиме Диктант національної єдності, який проходитиме 18-й рік поспіль. Захід почнеться об 11:00, його осередки, зокрема, будуть організовані у малій залі Закарпатської ОДА та Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка. Долучаться до написання диктанту, у тому числі, й держслужбовці.

Тематика цьогорічного диктанту не розкривається, але відомо, що зі студії "Українського радіо" його традиційно озвучить професор Олександр Авраменко. Взяти участь у загальнодержавній акції зможуть усі, хто має доступ до радіоточок.

Після написання диктанту відбудеться покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку на площі Народній. А далі учасники урочистостей попрямують на площу Театральну, де о 12:00 стартує поетичний марафон за участі шкільної та студентської молоді, працівників закладів освіти та культури, літераторів та усіх бажаючих.

О 13:00 в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв відбудеться чемпіонат скоромовок, відкритий майстер-клас з написання рукописних кириличних шрифтів, книжкова виставка за участі закарпатських видавництв.

О 16:00 на сцені театру презентують концертну програму, де разом із закарпатськими виконавцями виступатимуть гурт "Riverland" (м. Дніпро), Заслужений артист України Віталій Свирид та Народна артистка України Марія Бурмака.

Нагадаємо, на Закарпатті стартувала вже десята акція "Купи зустріч – подаруй дитині свято".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття