Закарпаття лідирує за кількістю відділень для гемодіалізу (ВІДЕО)

Медики зазначають, що хронічна недуга нирок– хвороба дуже підступна, може довгий час не давати про себе знати

Протягом останнього десятиріччя у світі спостерігається значне збільшення кількості хворих на хронічну недугу нирок, йдеться у сюжеті "УжІнформ", пише Depo.Закарпаття. Зараз це близько 10-14% населення.

Медики зазначають – хвороба дуже підступна, може довгий час не давати про себе знати. Тому найчастіше виявляють її уже на критичних стадіях. Якщо звернутися вчасно, то спинити недугу можна і за допомогою недорогих методик.

"На кінець 2017-го року у нас в області на офіційному обліку було 2 164 хворих із тяжкою і термінальною нирковою недостатністю. 341 хворий – це термінальна стадія. Майже 300 хворих живуть тільки завдяки тому, що їм застосована та, чи інша методика нирково-замісної терапії", - каже заступник головного лікаря ЗОКЛ ім. А.Новака Василь Стрижак.

Одна із таких методик – програмний гемодіаліз. Вона є дороговартісною. На 2018-й рік з держбюджету виділили близько 60 тисяч гривень для хворих, які потребують гемодіалізу. Закарпаття разом з Івано-Франківською областю наразі лідирують в Україні за кількістю відділень, де можна отримати таке лікування.

Нагадаємо, понад чотири тисячі закарпатців хворіють на глаукому.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття