UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Закарпаття лідирує за кількістю відділень для гемодіалізу (ВІДЕО)

Медики зазначають, що хронічна недуга нирок– хвороба дуже підступна, може довгий час не давати про себе знати

Закарпаття лідирує за кількістю відділен…

Протягом останнього десятиріччя у світі спостерігається значне збільшення кількості хворих на хронічну недугу нирок, йдеться у сюжеті "УжІнформ", пише Depo.Закарпаття. Зараз це близько 10-14% населення.

Медики зазначають – хвороба дуже підступна, може довгий час не давати про себе знати. Тому найчастіше виявляють її уже на критичних стадіях. Якщо звернутися вчасно, то спинити недугу можна і за допомогою недорогих методик.

"На кінець 2017-го року у нас в області на офіційному обліку було 2 164 хворих із тяжкою і термінальною нирковою недостатністю. 341 хворий – це термінальна стадія. Майже 300 хворих живуть тільки завдяки тому, що їм застосована та, чи інша методика нирково-замісної терапії", - каже заступник головного лікаря ЗОКЛ ім. А.Новака Василь Стрижак.

Одна із таких методик – програмний гемодіаліз. Вона є дороговартісною. На 2018-й рік з держбюджету виділили близько 60 тисяч гривень для хворих, які потребують гемодіалізу. Закарпаття разом з Івано-Франківською областю наразі лідирують в Україні за кількістю відділень, де можна отримати таке лікування.

Нагадаємо, понад чотири тисячі закарпатців хворіють на глаукому.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme