Закарпатці з початку року вкрали газу на 5 млн грн

Найчастіші порушення, які виявляють газовики, — несанкціоновані врізки у газопровід, втручання в роботу лічильника, самостійне відновлення газоспоживання чи підключення газових приладів

Про це повідомили у прес-службі "Закарпатгазу", пише Depo.Закарпаття.

За п’ять місяців поточного року спеціалістами АТ "Закарпатгаз" виявлено 270 випадків несанкціонованого відбору природного газу на Закарпатті. Більшість з них, а саме 239 випадків, здійснено побутовими споживачами. Таким чином, порушники спричинили збитки у розмірі понад 5 млн грн.

"Найчастіші порушення, які ми виявляємо, це — несанкціоновані врізки у газопровід, втручання в роботу лічильника, самостійне відновлення газоспоживання чи підключення газових приладів", — пояснив технічний директор АТ "Закарпатгаз" Олександр Голуб.

За його словами, після виявлення протиправних дій з боку споживачів спеціалісти підприємства складають акт про порушення і
передають матеріали на розгляд відповідної комісії. Якщо комісія визначає суму завданих товариству збитків, а споживач відмовляється її сплачувати — справу передають до суду.

"Загалом за 2018 рік та початок 2019 року до суду було доведено 73 справи на загальну суму майже 4 млн грн", — додав Олександр Голуб.

В "Закарпатгаз" наголошують, що крадіжки газу — це не тільки великий ризик сплатити штраф, але й реальна фізична небезпека для самого споживача та його родини. Втручання в роботу газових мереж або приладів може призвести до ситуацій, що загрожують здоров’ю та життю людей.

Нагадаємо, під час пожежі у мукачівській багатоповерхівці один житель отруївся чадним газом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття