ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Закарпатський науковець дослідив, що молитва ефективніша за голковколювання

Науково підтвердити цілющий вплив молитви і мира на організм людини вирішив Михайло Лазорик з Ужгорода
Depo.
15 січня 2016 08:36
ФОТО: depo.ua
Закарпатський науковець дослідив, що молитва ефективніша за голковколювання
Закарпатський науковець дослідив, що молитва ефективніша за голковколювання

Молитва має більш сильний ефект, ніж ванни і акупунктури, впевнений кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету Михайло Лазорик, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Вісник.

Науково підтвердити цілющий вплив молитви і мира на організм людини вирішив Михайло Лазорик з Ужгорода. І після цього запатентував результати своїх досліджень.

Михайло Лазорик - кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету, заслужений винахідник України, гомеопат, патентознавець. Він запатентував 166 винаходів, над деякими з них працював спільно зі своїми студентами, які є співавторами багатьох праць.

Ідея дослідити вплив молитви на кров прийшла Михайлу Івановичу п’ятнадцять років тому. Дослідження про вплив на кров голкотерапії та лікувальних ванн уже проводив. Тому зацікавився: а чи змінюється структура крові під час молитви? Разом зі студентами взявся за працю. Священнослужителів вирішив не долучати, щоб вони не піддавалися сумніву щодо цілющого значення молитви.

На експеримент зголосилося всього 15 чоловіків та жінок, які поставили умову: не оприлюднювати їхніх прізвищ. Це були юристи, медики та люди без жодної освіти. Пацієнти хворіли на атеросклероз, гепатит В, серцеві патології та інші недуги. Треба зазначити, що дослідження не проводилося водночас над усією групою, адже аналіз крові одного забирає чимало часу.

Перед дослідом науковці брали капілярну та венозну кров, проводили аналіз. Потім хворий (або хтось із його знайомих) читав молитви хвилин 15-20 чи то подумки, чи з молитвослова. Це і "Отче наш", "Вірую", "Царю Небесний", псалом 50, до святих, до небесних покровителів. Після цього знову робили аналіз венозної та капілярної крові.

"Результати першого ж пацієнта здивували неабияк! - розповідає Михайло Лазорик. - Чоловік ледве вижив у аварії, в якій загинув його брат. Мав остеомієліт (загноєння кісток ніг). Коли порівняли показники крові до та після молитви, виявилося, що рівень одного з показників фагоцитозу був у шість разів нижчим, ніж до експерименту! В інших чоловіків - нижчий утроє, в жінок менші, адже вони емоційніші. Коли співставив результати дослідження про вплив на кров лікувальних ванн та голковколювання, то з’ясувалося, що молитва має… набагато сильніший ефект. Пояснюємо це тим, що під час запального процесу розвивається агресія проти збудника, а молитва діє заспокійливо. Своїм дослідженням ми підтвердили, що молитва - це не опіум для народу. Коли вона читається, звукові коливання діють на організм людини і викликають зміни показників крові. Тому що під час молитви ми включаємо свідомість, очі, слух і мовленнєвий апарат.", - ділиться науковець.

Нещодавно до Михайла Лазорика звернулися священнослужителі православного монастиря, що у селі Кибляри Ужгородського району. Там мироточили камінь з Почаївської гори, ікона "Умиротворение погибших" та настільний дерев’яний хрест з металевим ликом Ісуса. З них монахи передали три зразки мира, але Михайло Іванович не знав, з якої конкретно святині. Одні люди скептично ставляться до дива мироточення, інші - вірять у це беззаперечно. Викладач зі студентами в Інтернеті знайшли окремі дослідження та зрозуміли, що найбільш всебічні та глибокі має… Інститут криміналістики ФСБ Росії. Тому пішли іншим шляхом: вирішили дослідити безпечність мира для людини.

"Спочатку з’ясували, що взірці з миром не заражені бактеріями та грибами, -  розказує про хід дослідження ужгородський науковець. - За місяць посіяли вирощені бактерії і додали до них крапельку кожного мира. З трьох взірців у одному блокувався ріст бактерій, тобто миро діяло як антибіотик. Через місяць повторили експеримент. І навіть у мирі, розведеному після десяти разів, ріст бактерій блокувався! В інших двох пробах мікроби розвивалися, отже, лікувального ефекту ці зразки не мали. Вже опісля монахи зізналися, що цілюще миро - з настільного хреста", - розповідає Лазорик.

Поки Михайло Лазорик зі своїми студентами проводили дослідження, в обласну дитячу лікарню в Мукачевому потрапив півторарічний хлопчик, який невдало впав. Дитя перебувало на апараті штучного дихання. Батьки попросили дозволу лікарів, чи можна помазати лобика тим миром з настільного хреста. Медики, зважаючи на безнадійний стан дитини, дозволили. І сталося диво. Через 10 хвилин малюк почав дихати самостійно, а наступного дня, як запевняє Михайло Лазорик, його виписали з лікарні.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття