ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Закарпатський кулібін розробив пульт, який вмикає церковні дзвони

Власну унікальну систему віддаленого управління дзвонами розробив виноградівець Бейла Гайош
Depo.
11 грудня 2015 17:41
ФОТО: depo.ua
Закарпатський кулібін розробив пульт, який вмикає церковні дзвони
Закарпатський кулібін розробив пульт, який вмикає церковні дзвони

Чоловік за професією інжерер-електрик, а за покликанням – музикант, пише Depo.Закарпаттяз посиланням на ГК.

Ще й зараз, коли перевалило за 60, він продовжує грати на електрогітарі і керує вокально-інструментальним ансамблем "Оригінал". А ще допомагає церковним громадам, аби не треба було літнім людям щоразу лазити на дзвіниці і мотузками розгойдувати масивні дзвони. Цю роботу нині з успіхом виконає техніка. 

Придумана виноградівським новатором система управління передбачає електромагнітне обладнання дзвонів, завдяки чому їхня енергія руху проявляється взагалі без тертя.

"Перед установкою електрощита управління ми налаштовуємо спеціальне реле затримки для роботи дзвонів у визначеному циклі часу",- ділиться досвідом Бейла.

Електронна частина системи постійно стежить за рухом дзвонів та забезпечує їх ритмічний і дзвінкий звук. Включення та виключення електронного дзвонаря проходить завдяки цифровому таймеру на 200 осередків пам’яті. Запрограмувати його можна як на денний так на тижневий і навіть річний режим. Свою новинку розробник успішно випробував у реформатській церкві, вірником якої і сам він є. А не так давно на прохання громади допоміг установити електромагнітного дзвонаря і на Благовіщенському греко-католицькому храмі , а разом із бригадою - ще в ряді церков Виноградівського району.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття