UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Закарпатські вівчарі готуються виводити овець на полонини

Поки хтось з нетерпінням чекає закінчення карантинних обмежень, щоб повернутись до свого звичного життя, вівчарі живуть за своїм графіком ось вже не один десяток років

Закарпатські вівчарі готуються виводити…

Про це йдеться в сюжеті "М-Студіо", пише Depo.Закарпаття.

Кожен ранок для вівчаря зі стажем розпочинається традиційно. Зараз вівці пасуться недалеко від дому, а вже за місяць, коли з полонин зійде сніг, вся отара вирушить у гори. Окрім своїх сорока овець, доглядати вівчар Іван буде і за іншими – сусідськими. А це понад 3 сотні. За кілька днів тут відбудеться традиційне дійство – мішання, коли місцеві будуть визначати, скільки вівці дають молока, і скільки сиру з нього вийде. Вже можуть похизуватись вівці і своєю новою зачіскою. За зиму у тварин відросла довга вовна, і саме в цей період, каже чоловікн, іх потрібно стригти, щоб влітку тваринам не було спекотно.

Вовну вівчар поки тримає в господарському приміщенні. Тут усе – на продаж, Однак, купляють люди зараз небагато. Вовна тут на будь-який смак і чорна і біла, а ціна взагалі символічна – 50 грн за кілограм.

З кожним роком вівчарство приносить все менше прибутків, бідкається Іван. За одну вівцю, яку чоловік доглядає на полонині разом з іншими вівчарями, люди платять по 450 грн за півроку. А це гроші невеликі, тож вже розмірковує над тим, щоб цю справу з часом полишати. Шкода, каже чоловік, що і молодь не дуже проявляє бажання займатись вівчарством. А дуже хотілося б комусь передати увесь свій досвід та свої вміння.

Нагадаємо, як живуть вівчарі, що пильнують овець у карпатських горах.

Читайте також: Проводи на полонину: Як у Карпатах зберігають колоритні традиції вівчарства

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme