Закарпатські угорці хочуть сформувати "свій" район

Заступник голови облради вважає за необхідне створити на Закарпатті Угорський район

Закарпатські угорці хочуть сформувати "с…

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на ukrmedia.

В Україні зараз проходить адміністративно-територіальна реформа, яка спрямована на скорочення районів по всіх областях. У Закарпатській області хочуть сформувати чотири великі райони замість наявних тринадцяти

Існує проблема з розподілом угорських поселень у нових районах, вважає заступник голови обласної ради Йосип Борто: "Території компактного проживання угорців збираються розділити між створюваними чотирма районами Закарпатської області, що порушить комунікацію між поселеннями, необхідно створити п'ятий - Угорський район", - каже Борто.

Угорці Закарпаття вважають, що повинен бути створений (або перейменований) ще й п'ятий район, де компактно проживає угорська громада Закарпаття, а це цілий Берегівський і частини Виноградівського, Мукачівського та Ужгородського районів. "Наша мета створити ще 5-й Угорський район з центром Берегове, який об'єднував би цих 9 територіальних громад, які мають більшість і в цьому районі угорська громада залишилася більшістю. Тобто, в Закарпатті був би Угорський район з центром Берегове, який компактно включає в себе угорські поселення", - говорить Борто.

Читайте по темі: Чотири округи замість 13 районів: Як хочуть перекроїти "різношерстне" Закарпаття


Він вважає, що адміністративна реформа повинна враховувати багатоетнічний склад області й той факт, що існують культурні та мовні особливості регіону. Необхідно враховувати всі фактори при проведенні реформи та затвердження перспективного плану районів. "Всі ці ініціативи дозволять наблизити Україну до європейських цінностей і вирішать проблеми міжнаціональних взаємин", - зазначає Борто.

Нагадаємо, що тему децентралізації та створення окремого "угорського" округу обговорювали на конференції асоціації "Об'єднання прикордонних органів самоврядування Закарпаття".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"