Угорці Закарпаття незадоволені Гриневич і просять її давати правдиву інформацію

Угорські організаці Закарпаття прийняли заяву з приводу відкладених консультацій із посадовими особами Міносвіти

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Карпатський об'єктив".

Угорські організації у відповідній заяві привітали схвалення 14 лютого 2018 р. Кабінетом міністрів України законопроекту, який має на меті виконання однієї з рекомендацій Венеціанської комісії стосовно положень закону "Про освіту", але висловили незадоволення коментарями міністра освіти і науки України Лілії Гриневич стосовно питання їхньої відмови в участі у запропонованих консультаціях щодо статті про мову освіти в закладах середньої освіти проекту закону "Про загальну середню освіту".

"У своїх висловленнях вона стверджує, що від консультацій ми відмовилися у зв'язку з відсутністю рішення Конституційного Суду України з питання конституційності закону "Про освіту", що тільки частково відповідає дійсності. Тому вважаємо за потрібне заявити, що у своїх листах до Міністерства ми аргументували потребу відстрочити консультації також і вкрай недостатнім терміном для належного вивчення та обговорення з фахівцями і зацікавленими особами надісланої Міністерством пропозиції (усього два робочі дні). Повідомляли також про те, що, на нашу думку, такі консультації слід проводити у заздалегідь узгоджений між сторонами час і з погодженням порядку денного", - йдеться у прийнятій заяві.

Наголошується, що предметом таких консультацій повинна стати реалізація пропозиції Венеціанської комісії, відповідно до якої вирішувати проблему слід внесенням поправки до статті 7 Закону України "Про освіту", який є основою всіх галузевих законів, проекти яких ще не подано до Верховної Ради. Після поправки основного закону про освіту доцільно проводити консультації стосовно інших законів освітньої галузі.

"Ми отримали запрошення на обговорення пункту проекту Закону України "Про середню освіту". Серед мотивів пропозиції про відстрочення консультацій нами вказувалася також неприйнятність розгляду нормативного тексту окремої статті неіснуючої навіть на рівні проекту закону. Разом із тим ми наголошували і наголошуємо на своїй відкритості і готовності до проведення консультацій з вищенаведеної тематики, а також щодо здійснення невідкладних заходів, спрямованих на покращення рівня оволодіння українською мовою в навчальних закладах з угорською мовою викладання", - підкреслюється в заяві.

Керівники угорських організацій запросили Гриневич довити у майбутньому до відома громадськості "цілісної і правдивої інформації про спільні справи".

Нагадаємо, що міністр освіти Лілія Гриневич під час засідання уряду заявила, що представники угорської меншини повідомили, що не братимуть участі у консультаціях щодо мови освіти, які були заплановані на 14 лютого.

Читайте також: "Хамство й маніпуляції" Угорщини: Уряд схвалив зміни до "освітнього" закону

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme