Закарпатські рятувальники нагадують, як не стати жертвою "тихого полювання"

Отруєння грибами найчастіше стаються в осінню пору року, коли настає грибна пора

Закарпатські рятувальники нагадують, як…

Найперше правило при виборі грибів – якість продукції, а не її кількість, зазначили в управлінні ДСНС України в Закарпатській області, пише Depo.Закарпаття. Не треба збирати старі, зморщені або дуже молоді гриби з незрозумілими морфологічними ознаками. Від пластинчастих краще відмовитись. При найменших сумнівах щодо безпечності гриба краще не ризикувати. Нині отруїтись можна навіть їстівними грибами, які неправильно приготовлені або ж виросли на забруднених територіях – поблизу трас чи сміттєзвалищ.

Після збирання дарів лісу слід ретельно мити руки. Відомо чимало випадків, коли отрута передавалась на інші продукти саме через брудні руки.

При приготуванні грибів необхідно дотримуватись певної технології. Перше – важливо не те, як довго вони варяться, а як часто зливали воду, в яку виходить отрута. Її слід зливати мінімум тричі протягом варки. Друге – воду обов'язково підсолюють.

Страви з грибів не можна вживати дітям, вагітним, матерям, що годують груддю, людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.

Нагадаємо, на Закарпатті оголошено надзвичайний клас пожежної небезпеки.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme