Закарпатські рятувальники нагадали, як підкорювати гірські вершини без загрози для життя

Влітку тисячі людей пробують власні сили, підкорюючи гірські схили Карпат. Однак при цьому нерідко громадяни забувають про елементарні заходи безпеки, що призводить до неприємних наслідків

Про це повідомили в управлінні ДСНС України в Закарпатській області, пише Depo.Закарпаття.

Рятувальники нагадують громадянам головні рекомендації щодо літнього походи в гори.

Насамперед слід ретельно підготуватися до гірської мандрівки. Не планувати подорож наодинці, адже це дуже небезпечно. Краще зібрати групу людей, яку очолить досвідчений турист. 

Неабияк допоможе у поході добре спакований наплічний рюкзак. Навіть за найкращого прогнозу погоди варто взяти із собою вітрозахисний костюм (він займає дуже мало місця), вовняні светр і шкарпетки, шапочку та поліетиленову накидку від дощу. Кожен дорослий повинен мати сірники в захищеній від вологи упаковці. Ремонтний набір, як і аптечку, де обов’язково має бути еластичний бинт, беруть по одному комплекту на групу.

На себе треба одягнути зручний спортивний одяг, взути спеціальні гірські черевики або хороші кросівки. У жодному разі не можна брати нове взуття, воно повинно бути розношене, що захистить від натирань.

Перед виходом на маршрут необхідно ознайомитися з прогнозом погоди на наступні кілька днів. А головне – зареєструватися в найближчому гірському пошуково-рятувальному відділенні й пройдіть інструктаж. У горах ходити туристичними стежками, не шукати в нетрях зустрічі з дикими звірами. На стежках уважно дивитися під ноги, особливо після дощу, щоб не наступити на хвіст гадюці, яка може вкусити агресора.

Не залазити без страховки на скелі та кам’яні брили. Навіть на нескладні скелі вилізти можна без мотузки, а спуститися без неї вниз неможливо. Через недотримання цього правила трапляється більшість нещасних випадків.

При сильному дощі чи граді, що супроводжуються громовицями, треба зупинитися й перечекати негоду, але не робити цього під одиноко стоячим деревом, на узліссі або на березі водойми. Не влаштовуватися на нічліг високо в горах, звідки в екстреному випадку важко спуститися вниз.

Нагадаємо, у Франківську на озері муніципали розіб’ють намет для патрулювання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття