Закарпатські роми не отримують паспорти, бо не знають дати народження

Загалом у Закарпатській області проживає понад 23 тисяч ромів

Як повідомляє ГУ ДМС України у Закарпатській області, за 5 місяців 2015 року документовано паспортом громадянина України 653 особи ромської національності, пише Закарпаття.depo.ua.

Разом з тим найбільшою проблемою міграційники називають відсутність або втрату свідоцтва про народження: воно є одним з основних документів, які подають для оформлення паспорта громадянина України. Відсутність свідоцтва унеможливлює виготовлення паспорта.

Загалом в області проживає понад 23 тис. ромів, що становить 1,8 відсотка від усього населення краю. Роми компактно проживають в Ужгородському (3,3 тис.), Берегівському (2,6 тис.), Мукачівському (3,2 тис.), Виноградівському (4,1 тис.), Великоберезнянському (0,9 тис.) районах, містах Ужгороді (2,4 тис.), Берегові (1,7 тис.), Мукачеві (1,5 тис.), Хусті (0,3 тис.).

Більшість ромів об'єднана в селищні, сільські, міські, районні національно-культурні товариства і структурно належать до 15 громадських об'єднань ромської меншини (13 товариств, 1 конгрес і 1 асоціація).

 

Більше про життя Закарпаття читайте на Закарпаття.depo.ua


Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття