Закарпатські медики тікають за кордон

Лікарів не вистачає, бо вони звільняються і їдуть за кордон – до Словаччини або Угорщини

Про це йдеться в сюжеті ТСН, повідомляє Depo.Закарпаття.

Україна увійшла в трійку лідерів за кількістю лікарів-заробітчан у Чехії лідерів за кількістю лікарів-заробітчан у Чехії. МОЗ цієї країни і далі  спрощує умови працевлаштування іноземців у чеських лікарнях, а вітчизняні лікарі та медсестри емігрують через низьку зарплатню та важкі умови праці вдома.

В один рік із районної лікарні Берегового звільнилося 150 людей – головлікарю доводилося вмовляти працівників чергувати у приймальному відділенні вночі, бо не вистачало персоналу. Молоді і кваліфіковані захищають свої дипломи за межами країни та повертаються в професію, частина лікарів і медсестер прощається зі спеціальністю і йдуть працювати на заводи і або до супермаркетів Польщі, Словаччини чи Угорщини. 

Основна причина втечі медиків – низькі зарплати. Богдан – нарколог за фахом. Щоб отримати спеціальність, він вчився 10 років. Нині йому доводиться знімати білий халат, одягати робу і їхати на заробітки. "Беру відпустки, їду підробляти – як правило, це на будівництво. Десять років підряд я не знаю, що таке відпочинок", - каже він. Лікар у районній лікарні за місяць може заробити 4 тисячі гривень, на будівництві в Чехії – €4000. На таку суму в лікарні треба працювати півтора року. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook