UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Закарпатські лісівники створили зелений "дитячий садок"

В Анталовецькому лісництві на площі 0,3 гектара облаштовано новий лісовий розсадник, де лісові господарники вирощують майбутні дерева

Закарпатські лісівники створили зелений…

Про це повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ, пише Depo.Закарпаття.

На території ДП "Ужгородський ЛГ" створено еколого-натуралістичний центр "Арборетум", де на площі півтора гектара розмістилися колекції деревних і чагарникових порід, що представляють 5 континентів планети. Усі рослини, загалом 250 видів, з Далекого Сходу, Африки, Північної і Південної Америки, чудово прижилися. Вони цвітуть, плодоносять, дають потомство. Представники Кам'яницького шкільного лісництва навчаються і водночас доглядають ці рослини, а студенти УжНУ проходять тут виробничу практику.

Але не менш цікавими є лісові розсадники, які функціонують при кожному лісництві, де вирощують саджанці, які в майбутньому будуть пересаджені на території, де вирощуватимуть ліс. Так в Анталовецькому лісництві на площі 0,3 гектара облаштовано новий лісовий розсадник, де лісові господарники вирощують майбутні дерева. Розсадником називається спеціальна земельна ділянка, призначена для вирощування садивного матеріалу, який в подальшому використають для лісорозведення і штучного лісовідновлення, озеленення міст, населених пунктів і створення захисних лісових насаджень і плодових садів.

Саджанці ялини, ялиці та явора виростають до стандартного розміру, який використовують для посадки у лісі, впродовж 2-3 років. І так в залежності від породи. Все починається з заготівлі насіння на території генетичного резервату. Потім зібране насіння висушують і зберігають при відповідній температурі. Так отримують насіння, яке навесні – вже у березні – висаджують у ґрунт. Зелений "дитячий садок" росте на відкритих ділянках, пристосовуючись до природних умов. Біля кожної породи на розсаднику встановлена табличка з латинською і українською назвами, вказано місце, звідки рослина походить, де її батьківщина. Протягом усього цього часу за саджанцями доглядають. Прополюють тут бур'яни, а також захищають деревця від шкідників і хвороб. І, звісно, затіняють при надмірному освітленні.

Побачити на власні очі, як вирощують деревцята, можна в будь-який день, звернувшись попередньо в ДП "Ужгородський ЛГ".

Нагадаємо, що закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства оприлюднило відео гір Закарпаття, від якого перехоплює дух.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme