UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Закарпатські газовики тікають із роботи через низькі зарплати

Через діючий тариф на розподіл заробітна плата працівників "Закарпатгазу" неконкурентоспроможна на ринку праці області

Закарпатські газовики тікають із роботи…

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба "Закарпатгазу".

Із початку 2018 року з ПАТ "Закарпатгаз" звільнилося 185 працівників. Масовий відток кадрів не припиняється. Станом на початок вересня в компанії нараховується 496 вакантних посад, а їхня кількість щомісяця збільшується. Основна причина звільнень – низький рівень заробітної плати на підприємстві. Середня заробітна плата працівників на 18% менша, ніж середній рівень оплати праці в енергетиці по регіону та у десятки разів нижча за середню заробітну плату співробітників НАК "Нафтогаз України". Низький рівень оплати праці є основним чинником високої плинності кадрів на підприємстві. Компанія втрачає кваліфікованих фахівців, які зважаючи на особливості регіону масово виїжджають у пошуках роботи за кордон, адже такий рівень заробітної плати є неконкурентним на ринку праці Закарпатської області.

У "Закарпатгазі" констатують, що середньомісячна зарплата співробітників газової компанії становить 8619 грн. В цей же час середній рівень оплати праці в енергетичній галузі Закарпатській області - 10511 грн. "Серед найбільш затребуваних професій - слюсарі з експлуатації та ремонту газопроводів та аварійних служб, майстри і водії, трактористи та електрогазозварювальники, метрологи та контролери", - зазначає в.о. начальника Управління персоналом ПАТ "Закарпатгаз" Вікторія Кривка.

Джерелом фінансування витрат ПАТ "Закарпатгаз", в тому числі і фонду оплати праці, є затверджений державним регулятором НКРЕКП тариф на розподіл газу. При діючій ціні природного газу для населення 6,96 грн. / куб. м., "Закарпатгаз" отримує лише 0,85 грн. Ця складова не змінювалася з 2016 року. На сьогоднішній день такий тариф тільки на 73% покриває необхідні витрати підприємства на забезпечення безаварійної роботи газових мереж і виплату заробітної плати працівникам. Таким чином, розмір заробітної плати, який би відповідав рівню оплати праці по енергетичній галузі, залежить від закладених в тарифі коштів.

Профспілка працівників ПАТ "Закарпатгаз" звертається до НКРЕКП та уряду з вимогою передбачити в тарифі на розподіл газу підвищення заробітних плат працівникам компанії до рівня, середнього по промисловості. Враховуючи високий рівень плинності кадрів та ступінь напруги в колективі, у випадку подальшого ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть почати акції протесту.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme