ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Закарпатські чорнобильці лікуються за власний рахунок

Майже п'ять тисяч закарпатців мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
Depo.
14 грудня 2015 11:28
ФОТО: depo.ua
Закарпатські чорнобильці лікуються за власний рахунок
Закарпатські чорнобильці лікуються за власний рахунок

З них дві з половиною тисячі – учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, 290 – інваліди, близько тисячі постраждалих дітей, повідомили Depo.Закарпаття у Закарпатській ОДА.

За останні дев'ять років померло майже 900 чорнобильців, з них 63 – у нинішньому році.

"В цьому році вперше за останній час коштами на оздоровлення інвалідів-чорнобильців розпоряджаються управління соціального захисту населення районних адміністрацій та міськвиконкомів. Вони закупили санаторно-курортні путівки відповідно до заяв громадян, здебільшого на території області. Всього закуплено 94 путівки на суму 369 тисяч гривень, за якими оздоровлено 90 осіб, серед них і дитину з інвалідністю", – інформує начальник відділу з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталія Омелянюк.

"Гостро відчувається недостатність ліжко-місць для чорнобильців в обласному госпіталі інвалідів війни та ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Відсутнє безкоштовне забезпечення ліками в медичних установах первинної ланки, особливо в Ужгороді. У поточному році втратили право на забезпечення медикаментами навіть постраждалі діти та громадяни, віднесені до третьої категорії", - додає Наталія Омелянюк.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття