Закарпатська ОДА – на першому місці в Україні за рівнем схвалення діяльності

Соціологічна група "Рейтинг" здійснила всеохоплююче дослідження діяльності місцевого самоврядування та органів державної влади в усіх регіонах України

Depo.
20 квітня 2017 17:28
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Опитування було проведено з 20 січня по 12 лютого цього року в 24-х обласних центрах, при цьому в кожному місті, незалежно від кількості населення, респондентами стали 800 чоловік. Результати соцдослідження займають 232 сторінки й стосуються ставлення місцевих мешканців до інституцій місцевого самоврядування та центральної влади, рівня комфорту в своєму місті, оцінки недержавних структур, електоральних настроїв, довіри до церкви, армії, ЗМІ тощо.

Судячи з отриманих цифр, в Ужгороді проживають переважно оптимісти. Так, на питання "Як, на вашу думку, зміниться економічне становище в Україні в найближчі 12 місяців", 45 відсотків опитаних відповіли "Набагато покращиться" або "Дещо покращиться", тоді як 43 відсотки вважають: "Дещо погіршиться" або "Набагато погіршиться". За рівнем "оптимізму" Ужгород знаходиться на третьому місці після Луцька і Тернополя. А найбільші песимісти мешкають в Одесі, Миколаєві та Сумах, де до 71 відсотка опитаних вважають, що економічне становище в країні погіршиться.

Як встановили соціологи, ужгородці однозначно підтримують євроінтеграцію – 69 відсотків висловилися за економічне зближення з ЄС і тільки 3% – за Митний союз із Росією, Білоруссю і Казахстаном (для порівняння, в Маріуполі це співвідношення становить 21 – за ЄС, 42 – за РБК).

Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі, в Ужгороді трійка лідерів виглядала б так: БПП "Солідарність" – 13%, "Батьківщина" – 12%, "Єдиний центр" – 11% (утім, партія "ЄЦ" не змогла би потрапити до Верховної Ради, оскільки не має шансів подолати прохідний бар'єр на загальноукраїнському рівні). До речі, в західних областях України пропрезидентська партія займає лідируюче місце тільки на Закарпатті.

Схвально оцінюють діяльність Закарпатської облдержадміністрації 40 відсотків респондентів. Це найвища оцінка серед ОДА в Україні. На 2-му місці опинилася Вінницька ОДА (37% схвалення), на 3-му – Тернопільська ОДА (32% схвалення), а на останніх – Одеська та Харківська ОДА (по 17%), а також Київська міська держадміністрація (7%). До речі, Закарпатська ОДА – одна із семи облдержадміністрацій, схвалення діяльності якої збільшилося порівняно з 2015 та 2016 роками.

А найбільше схвалення ужгородців за результатами опитування має церква – 88 відсотків.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття