За добу закарпатці викликають газовиків у середньому 38 разів

З початку року аварійна служба "Закарпатгазу" відреагувала майже на 9,3 тис заявок споживачів

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба "Закарпатгазу".

За вісім місяців 2018 року аварійно-диспетчерська служба ПАТ "Закарпатгаз" здійснила майже 9,3 тис виїздів за заявками споживачів області. В середньому за добу служба "104" приймала від клієнтів до 38 викликів. Частіше за все звернення до АДС пов'язані з проблемами, що виникали через самовільне встановлення чи заміну газового обладнання, недотримання вимог безпеки при користуванні газовими приладами, а також через несправні димові та вентиляційні канали. Традиційно максимальна кількість викликів фіксувалася у холодну пору року. До прикладу, лише у січні бригади аварійної служби здійснили 1,5 тис виїздів за заявками споживачів області.

"Найбільша кількість дзвінків, які надходять на номер "104", пов'язана з порушенням правил безпеки під час користування газовими приладами у побуті або залученням до роботи з газовими приладами сторонніх осіб. Проте наша служба завжди готова своєчасно відреагувати на виклик. Аварійні заявки виконуються цілодобово і безкоштовно", - зазначив головний інженер Віктор Водзінський. Щорічно для забезпечення роботи експлуатаційних служб "Закарпатгаз" потребує щонайменше 39,6 млн грн. За 7 місяців 2018 року фактичні операційні витрати на їх фінансування склали 23,3 млн грн, а надходження від тарифу на розподіл тільки 7,2 млн. грн. Тому коштів, закладених на дані цілі в діючому тарифі, критично не вистачає.

Лише витрати на паливо-мастильні матеріали для утримання автопарку експлуатаційних служб газової компанії з початку року становили понад 5,08 млн грн. Це на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Окрім того для забезпечення якісного функціонування аварійно-диспетчерської служби, необхідно своєчасно забезпечувати фахівців спеціальним обладнанням, інструментом, необхідними матеріалами та спецодягом.

Нагадаємо, що "Закарпатгаз" за борги припинив газопостачання майже 1700 споживачам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття