ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

З першого січня заробітчани сплачуватимуть податок

Набуває чинності Закон України "Про зовнішню трудову міграцію", яким передбачено оподаткування заробітчан
Depo.
9 грудня 2015 11:09
ФОТО: depo.ua
З першого січня заробітчани сплачуватимуть податок
З першого січня заробітчани сплачуватимуть податок

Податок, що стягуватиметься з трудових мігрантів становитиме 15-20%, інформує Depo.Закарпаття з посиланням на Mukachevo.net.

15% сплачуватимуть ті, хто зароблятиме в місяць не більше, ніж 10 мінімальних українських зарплат (у 2015 році – 1218грн.х10=12180 грн.). Податок у 20% сплачуватимуть ті, чий заробіток перевищить десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

Однак, закарпатцям, які платитимуть податок в країні, де перебувають на заробітках, ця сума може бути зарахована при сплаті податку в Україні. Для цього потрібно буде надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий прибуток, про його суму. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній закордонній дипломатичній установі України.

Закарпатці, які заробили гроші за кордоном, будуть зобов’язані задекларувати отримані доходи, подавши декларацію до 1 травня року та до 1 серпня сплатити податок. У разі неподання в установлений строк податкової декларації може бути нарахований штраф в розмірі 170 гривень, а за включення до декларацій перекручених даних - штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів.

Разом з тим, у фіскальній службі зазначили, що наразі активно обговорюється податкова реформа і цілком можливо, що у варіанті, який прийме Верховна Рада України, буде передбачено інший механізм оподаткування заробітчан.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття