Прикмети 10 липня: Яку роботу виконують всією сім'єю, і чому дощ цього дня – небажаний

У цей день, за традицією, починався сінокіс, і перед початком роботи до святого покровителя зверталися з проханням не посилати на землю дощ, аби можна було прибрати і висушити трави спокійно

Прикмети 10 липня: Яку роботу виконують…

У церкві 10 липня вшановують пам'ять Самсона - сина благочестивих і заможних римлян. Самсон свого часу отримав хорошу освіту і вивчав лікарську справу. Маючи добре серце, він безоплатно допомагав хворим людям. Коли батьки Самсона померли, то він звільнив усіх рабів, а гроші роздав бідним та нужденним. Бог побачив благі справи Самсона і нагородив його даром чудотворення. У той час країною керував імператор Юстиніан, який важко захворів, він покликав цілителя Самсона, звернувшись до нього за допомогою. Самсону варто було тільки доторкнутися до хворого місця - і Юстиніан став здоровим. Імператор вирішив щедро нагородити Самсона, але він від подяки відмовився і попросив просто побудувати лікарню і притулок для знедолених. Після цього сам Самсон став керувати лікарнею і притулком, до кінця життя допомагаючи оточуючим.

У цей день, за традицією, починався сінокіс, і перед початком роботи до святого покровителя зверталися з проханням не посилати на землю дощ, аби можна було прибрати і висушити трави спокійно. На луки виходили в ці дні буквально всі дорослі, які косили, діти і люди похилого віку розстеляли траву для просушування, всіляко допомагали.

У деяких регіонах 10 липня було прийнято приводити коней до церкви і окропляти їх святою водою. Робилося це перед повторним розорювання полів. Якщо на Самсона було сухо, то проводили полив дерев.

Народні прикмети на 10 липня

Дощ на Самсона - дощі будуть постійно йти аж до самого Бабиного Літа

Кучеряві хмари 10 липня пливуть з північної сторони, то це віщує посуху. Якщо хмари пливуть із Заходу, то буде погана погода.

Сіно зеленого кольору на Самсона - буде багато гречаної каші. Чорне сіно 10 липня віщує багатий рік на пшоняну кашу.

На листі кінського щавлю з'явилися липкі крапельки соку - прикмета того, що за два дні піде дощ.

Нагадаємо, у що раніше вірили люди, і якими були традиції 9 липня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"