Яким був найкатастрофічніший паводок на Закарпатті

Минуло 15 років з часу руйнівного березневого паводку 2001 року в Закарпатській області

Яким був найкатастрофічніший паводок на…

Березневий паводок 2001 року став одним із найбільш катастрофічних за останні 200 років, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса. 

Формування паводка 3-5 березня 2001 року на 80% було зумовлено природними факторами - інтенсивними дощами. За три дні в басейні річок Боржави, Латориці й Тиси випало більше 300 мм опадів, дещо менше — на заході області. Підйом рівнів води за амплітудою становив понад 2,5 м у горах, а в низинній частині Тиси, Латориці й Боржави від 4 до 10 м.

Яким був найкатастрофічніший паводок на Закарпатті - фото 1

Наслідки паводку були катастрофічні і сумарні збитки на той час становили 317 млн. грн. Але за цими грошима стоїть реальне життя людей. Було підтоплено 255 населених пунктів, 33580 будинків, знеструмлено 98 населених пунктів, через що майже 14 тисяч осіб було відселено й евакуйовано. Були і людські жертви.

Яким був найкатастрофічніший паводок на Закарпатті - фото 2

Ситуація ускладнилася тим, що паводок не витримала захисна дамба на території Угорщини. 6 березня 2001 року стався прорив правобережної дамби р.Тиса в районі села Тарпа, і з угорської території вода почала надходити назад на територію України в Берегівський та Ужгородський райони. Саме прорив цієї дамби призвів до того, що 150 млн. куб. м води хлинуло на 11 сіл в Угорщині і чотири села в прикордонній зоні України.

Яким був найкатастрофічніший паводок на Закарпатті - фото 3

Яким був найкатастрофічніший паводок на Закарпатті - фото 4

Після проходження паводку, з перших днів були розпочаті відбудовчі роботи по відновленню захисних функцій гідротехнічних споруд та розчистці і регулюванні русел водотоків. На відбудовчих роботах було задіяно 205 одиниць спеціальної водогосподарської будівельної техніки.

Яким був найкатастрофічніший паводок на Закарпатті - фото 5

Яким був найкатастрофічніший паводок на Закарпатті - фото 6

Яким був найкатастрофічніший паводок на Закарпатті - фото 7

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"