Прикмети 7 жовтня: Чому на Теклю, йдучи за грибами, обов'язково треба перехреститися

Раніше 7 жовтня відправлялися на останній збір білих грибів в цьому році, попередньо перехрестившись, адже вірили, що зараз, з приходом холодів, нечиста сила біснуєтьс

Прикмети 7 жовтня: Чому на Теклю, йдучи…

На Теклю, 7 жовтня, відзначали, що дні вже закінчуються досить швидко, а ночі стають довшими. Селяни з ранку і до ночі топили печі для просушування снопів. Було дуже складно розвести вогонь в стодолі, і це, як правило, робив нійбільш досвідчений і старий чоловік в родині. Говорили, що сушити хліб - справжнє мистецтво.

Починали молотити хліб з того самого першого снопа, який влітку після збирання врожаю ставили в кутку хати. Випікали особливий хліб, який потрібно було розділити на всіх членів сім'ї, а залишки віддати худобі. Вважали, що саме так всі долучаються до священної їжі, яка дає достаток і благополуччя на цілий рік.

Молоді дівчата 7 жовтня могли ворожити на своє майбутнє. Наприклад, вночі у відкрите вікно просовували пиріжок. Якщо частування ніхто не забере – весь наступний рік будеш в дівках ходити. Якщо візьме пиріжок холодна рука - шлюб буде невдалим. Тепла долоня віщує швидке заміжжя.

Раніше 7 жовтня відправлялися на останній збір білих грибів в цьому році, попередньо перехрестившись, адже вірили, що зараз, з приходом холодів, нечиста сила біснується і лісовик може потягти в ліс. Дітям ходити за грибами забороняли і залишали їх вдома.

Вірили, що все, що на Теклю зав'яжеш - ніколи не зможеш розв'язати. Саме тому, часто на 7 жовтня планували весільні урочистості.

Народні прикмети на 7 жовтня:

7 жовтня обов'язково треба прясти на день Теклі, щоб везіння в домашніх справах супроводжувало

Багато жолудів на дубі - за прикметами, чекай м'яку зиму і родючий рік

Якщо людина народилася 7 жовтня, то її талісманом є агат і яшма

Грім гримить 7 жовтня - зима буде теплою і малосніжною

Сонце 7 жовтня яскраво світить, сходить швидко - чекай зміни погоди.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"