Яка небезпека чатує в лісі 25 квітня, і що в цей день треба зробити перед тим, як пити воду

Сонячний день і холодний ранок 25 квітня - літо буде посушливим і неврожайним

У церкві 25 квітня вшановується пам'ять святого Василя Сповідника, якого в народі прозвали в народі парильником через погоду. Пояснювали прізвисько: "На Василя весна землю парить". Василь проживав у VIII столітті і був відомий як єпископ міста Парії. Віруючі часто до нього приходили і називали Василя справжнім "пастирем Христового стада". У той час, коли в суспільстві панувала іконоборча діяльність, Василь заступався за послідовників Христової віри, а також захищав ікони, хоча за наказом їх потрібно було знищити. Через це він зазнав велику кількість мук і гонінь, зазнав злидні і голод. 25 квітня Святому Василю моляться для позбавлення від хвороб, а також для додання сил і мужності.

Мисливці знали, що сьогодні точно виходять з барлогів ведмеді. Також 25 квітня можна було полювати на зайців. Про самих вухатих говорили: "Заєць, заєць, вискочи з куща".

У народі говорили, що 25 квітня треба обов'язково заговорити воду, щоб потім пити її і зміцнювати здоров'я. Вважали, що цією водою потрібно вмиватися по середах.

Народні прикмети на 25 квітня

Якщо йде дощ, то в перші дні травня буде також дощитиме

Теплий день 25 квітня - рік буде врожайним. Це ж говорили, якщо сонце дуже пригрівало

Снігу 25 квітня більше немає - зима більше не повернеться, і заморозки не буде

Верба зацвіла - вірна прикмета до того, що скоро буде потепління

Сонячний день і холодний ранок - літо буде посушливим і неврожайним.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття