UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як захистити очі від COVID-19

В Україні зафіксовано випадок зараження коронавірусjv, при якому у людини спочатку з'явилися офтальмологічні проблеми

Як захистити очі від COVID-19…

Американські і китайські вчені виявили, що у частини пацієнтів серед перших симптомів захворювання COVID-19 можуть бути саме офтальмологічні ознаки, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Соцпортал". Тобто спочатку почервоніння очей, які ще і сльозяться, а потім вже підвищена температура і сухий кашель.

Як захистити свої очі під час пандемії розповів президент Асоціації дитячих офтальмологів України, доцент кафедри офтальмології НМАПО ім. П. Л. Шупика Сергій Риков. Він також підтвердив, що вже і в Україні зафіксовано випадок зараження коронавірусjv, при якому у людини спочатку з'явилися офтальмологічні проблеми.

"Це була моя колега, шкірний лікар. У неї спочатку була аденофарінговая коньюнктівітальная гарячка. Півтора тижні вона лікувалася, а потім з'явився сухий кашель, проблеми з диханням. Зараз з нею все добре, вона здорова. Справа в тому, що вірус може потрапляти не тільки через дихальні шляхи, але також через очі", - розповів Риков.

Лікар порадив людям, які користуються контактними лінзами, тимчасово перейти на окуляри. А всім іншим - користуватися сонцезахисними в громадських місцях. "В очах є багато захисних речовин. Вони не можуть знищити вірус, але роблять його менш вірулентним (патогенним) до того, як він добереться до легень", - каже експерт. Тому він порадив регулярно полоскати горло так званими "стоматологічними полоскалками" або приготувати собі розчин з соку половини лимона і склянки води. Також можна зробити відвар ромашки або череди.

Також  Риков відзначив, що не потрібно під час карантину кожен раз бігти до офтальмолога. "При деяких хворобах американські лікарі вважають, що не потрібно обов'язково звертатися до фахівців. Наприклад, ячмінь в 95 відсотках проходить самостійно. Кон'юнктивіт буває різноманітним. Тут не можна вгадати. Можна скористатися "штучними сльозами" - препаратами, яких багато в аптеках. При гнійному кон'юнктивіті - краплі для очей з антибіотиками. Капайте їх 4 дні. Якщо не проходить, тоді, дійсно, треба звернутися до офтальмолога. Алергія, синдром сухого ока і перевтома - також лікуються вдома", - сказав лікар.

Але є, безумовно, випадки, коли треба негайно звертатися до фахівців. Це травма ока, крововилив, двоїння в очах, підвищений внутрішньоочний тиск. Також лікар порадив усім, хто цього потребує, на період карантину закупити ліки від глаукоми, щоб не було перерв у лікуванні. Це дуже важливо.

Нагадаємо, що вчені назвали безпечну дистанцію при COVID-19.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme