Як закарпатський єврей побудував бізнес-імперію в Америці

Люди, які виїжджають в інші країни - не зрадники батьківщини, це люди, які шукають оптимальних можливостей для самореалізації, вважає Ровт

Протягом декількох років журнал "Форбс" включає Ровта до списку 400 найбагатших людей планети, пише Depo.Закарпаття.

Алекс Ровт каже, що нема ніякого "алгоритму успіху". Не існує спеціальних рецептів, і не можна, діючи лише за шаблоном, стати успішним бізнесменом. Кожна людина має можливість самореалізуватися. Головне - мати мету й наполегливо, крок за кроком, йти до неї. Цілеспрямованість і є запорукою успіху.

Народився нинішній американський мільярдер у 1952 році в Мукачеві. У 1974-му закінчив Львівський торгово-економічний інститут за спеціальністю "товарознавство". Незабаром після закінчення навчання Ровт переїхав до Угорщини.

"Перші кроки в бізнесі я зробив в Угорщині, де навіть у ті часи досить добре була розвинута приватна власність, - згадує мільярдер. - Саме тут у мене з'явився шанс втілити в життя свої теорії. Не мав жодних зв'язків, починав усе з нуля. Найняв людей, які мали реалізовувати неліквіди плодоовочевих консервів. Справа пішла. І в неповних 27 років я вже обіймав посаду начальника головного управління збуту плодоовочевої продукції Угорщини, а також займався постачанням південної групи військ, дислокованих на території цієї країни. Під моїм керівництвом працювали 1560 підлеглих. Батьки завжди вчили мене та брата Георгія бути чесними і порядними, поважати людей. Це і стало головним у моєму бізнесі. Тож, вважаю, мій успіх - це заслуга батьків”, - зазначає успішний закарпатець.

В кінці 1970-х він заснував IBE Trade Corp. У 1985 році емігрував в США, де змінив прізвище і став активно розвивати свій бізнес, спираючись на старі зв'язки в СРСР. З 1988 року - менеджер, незабаром співвласник і президент IBE Trade Corporation.
Ровт каже, всі його задатки починаються з дитинства. У бізнесі він керується тільки інтуіцією та покладається тільки та свою думку.

"Якось я підписав контракт у приміщенні сауни, контракт, який ми заздалегідь детально обговорили. Багато хто докоряв мені за несерйозність, але тільки я знаю правду. Народжений повзати літати не може і не буде. Упевнений, що не кожен може стати бізнесменом . У євреїв ділові якості, можливо, краще розвинені, ніж у інших", - зазначає Ровт.

Закарпатському мільярдеру присвоєно звання почесного громадянина Мукачева, у 2004 році він був визнаний Людиною року, а у 2005 році нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України. Чоловік має декілька підприємств у області та активно допомагає своїм землякам. Його благодійний фонд надав благодійну допомогу для потреб захисників Вітчизни, а саме воїнами АТО, прикордонній службі, для потреб військового шпиталю так і ЦРЛ Мукачева. В листопаді 2011 року Алекс Ровт відкрив у місті синагогу.

"У нас в Торі написано: ти повинен дати, але не сказано, кому. Це питання я вирішую сам. У мене є свої пріоритети: перший - єшива, другий - мукачівська громада, третій - всі інші . І я намагаюся кожному приділити хоча б трішки уваги, щоб нікого не образити", - коментує Алекс Ровт.

Алекс Ровт та його родичі часто відвідують Закарпаття. Кажуть, закохані у цей край.
Ровт, розповідаючи про свою батьківщину, каже, на Закарпатті де не пробуриш землю, звідти потече термальна або мінеральна вода. Згадує запашну та найсмачнішу каву у світі і залюбки розповідає американцям про Закарпаття. Ровт називає колишнє Мукачево маленьким Єрусалимом.

"Люди, які виїжджають в інші країни - не зрадники батьківщини, це люди, які шукають оптимальних можливостей для самореалізації. Якщо фаховому інженеру не вдається на українську зарплату забезпечити свою родину, а за кордоном йому пропонують гідну оплату праці - він має право зробити вибір на свою користь. Я не вважаю себе американцем, я - українець. Тут я народився і згадую про батьківщину з великою ностальгією", - каже Ровт.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття