UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як відбувається зараження від однієї людини в пасажирському автобусі (ІНФОГРАФІКА)

Знання механізму передання вірусу від носія до неінфікованої людини допоможе зупинити поширення CoVid19

Як відбувається зараження від однієї люд…

Китайські вчені прослідкували, як відбулося зараження коронавірусом пасажирів рейсового автобуса від одного-єдиного чоловіка. Картина вийшла повчальна і вражаюча: деякі стереотипи щодо поведінки CoVid19 виявилися зруйнованими, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "24авто".

Цей приклад можна вважати класичним: чоловік не знав, що став носієм вірусу, він скористався маршрутними автобусами, проте, відчуваючи себе нездоровим, уникав спілкування з іншими людьми. При цьому лише частина людей в обох машинах користувалася масками (випадок мав місце, коли про епідемію було відомо мало).

Хронологія зараження

Отже, 22 січня, в розпал канікул з нагоди китайського Нового року, в провінції Хунань до рейсового автобусу міжміського сполучення сів пасажир. Він почувався недобре, проте зовні це не було помітно. Чоловік зайняв місце в передостанньому ряду біля проходу. Автобус відправився в рейс з усіма зайнятими сидячими місцями. Протягом чотиригодинного рейсу інфікований пасажир свого місця не полишав і ні з ким не вступав у розмови.

На кінцевій точці маршруту всі пасажири залишили салон і до нього зайшла нова партія пасажирів.

Червона піктограма – хворий пасажир; помаранчеві – ті, що заразилися від нього; синя фігурка – заразився, але безсимптомно. Рожева фігурка – заразився через 30 хв. після виходу хворого.

А сам інфікований чоловік (нагадаємо, він не знав про свою хворобу) на цій станції пересів до іншого автобусу. Це був невеликий бус – маршрутка, в якій він їхав ще протягом однієї години.

Через певний період до цих двох автобусів привели ниточки розслідувань відразу одинадцяти випадків зараження.

У першому – великому – автобусі відразу заразилося восьмеро осіб. Причому деякі сиділи на відстані 4,5 м від хворого. Ще одна особа підхопила віруса тоді, коли ані хворого громадянина, ані вісьмох щойно заражених в салоні вже не було: через 30 хвилин після прибуття автобуса на кінцеву станцію і звільнення салону до нього зайшли нові пасажири, один з яких і став дев’ятим інфікованим.

У другому автобусі, до якого пересів хворий чоловік, заразилося ще двоє пасажирів. Цікаво, що один з них теж сидів доволі далеко від інфікованого – так само за 4,5 метри.

Маска, незважаючи на всі її недоліки, залишається ефективним засобом захисту при скупченні людей в закритому об’ємі.

Несподівані висновки

  • Постулат про 2 м безпечної відстані від носія порушено: даний випадок дає підтверджену цифру 4,5 метри.
  • Заразитися можна навіть тоді, коли носій покинув певний замкнутий об’єм. Очевидно, через деталі інтер’єра, на поверхні яких осів вірус.
  • Маски все-таки варто носити: в числі 11-ти заражених немає жодного, хто був у масці.
  • Коронавірус вивчено не до кінця. Так, неясно, чому не заразився ніхто з найближчих сусідів інфікованого пасажира.

Зазначимо, що висновки з цього дослідження не можуть бути беззастережними. Так, згадані 4,5 метри швидше за все були досягнуті вірусом за допомогою системи опалення – висхідні потоки теплого повітря підхопили мікрокраплини з вірусом і віднесли їх далі, ніж вони могли долетіти природнім шляхом.

Копітка робота, виконана китайськими вченими, ще раз підтверджує, що треба уникати користуватись громадським транспортом. Принаймні, без запобіжних засобів – таких як носіння масок та миття рук.

Нагадаємо, що BNO створили мапу, завдяки якій наочно можна спостерігати поширення інфекції по всьому світу.

Нагадаємо також, що в Чехії знайшли ліки, які можуть допомогти від коронавірусу.

Читайте також: Коронавірусний карантин: Що відбувається на Закарпатті (ХРОНІКА)

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"