Як в одному селі Закарпаття можна побачити фантастичні місця і пейзажі

Невелике село Ужок знаходиться на межі між Львівською та Закарпатською областями, на його території є два об’єкти під захистом ЮНЕСКО

Як в одному селі Закарпаття можна побачи…

Перебуваючи у північно-східній частині Закарпаття, можна з користю та інтересом провести час, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Турінформ Закарпаття.

Цікаві об’єкти у околицях села Ужок, які варто відвідати:

1. Храм Святого Архістратига Михаїла, с. Ужок, XVII ст

Один з найвідоміших дерев’яних храмів Закарпаття, що розташований у селі Ужок, під Ужоцьким перевалом. Побудований на честь Святого Архістратига Михаїла у 1745 році, та з того часу служить людям місцем спілкування з Богом.

Як в одному селі Закарпаття можна побачити найкрасивіші місця і пейзажі - фото 1

Храм Святого Михаїла, у селі Ужок (під захистом ЮНЕСКО)

Збудували храм у бойківському стилі майстри Павло Тонів з сусіднього села Бітля на львівському боці Карпат та Іван Циганин з села Тихого (околиці Ужка).

Усередині храму збереглися ікони та стародруки 17-го століття, вівтар – 18-го.

Як в одному селі Закарпаття можна побачити найкрасивіші місця і пейзажі - фото 2

У храмі досі функціонує дзвін, який старший за споруду на сто років. Покрівля храму зроблена зі шинглів – спеціально вирізьблених дерев’яних дощечок, довжиною в 30 і шириною в 10 сантиметрів. Аби дерево не пропускало воду та не гнило, його кожні два роки покривають спеціальною речовиною.що храм, збудований без жодного цвяху. Його дуже полюбляють малювати художники, фотографувати фотолюбителі, а з 2013 року, Михайлівський храм в селі Ужок входить до переліку об’єктів, що знаходяться під захистом ЮНЕСКО.

2. Подивитись на рух поїздів віадуками та тунелями

Залізнична інфраструктура побудована за часів Австро-Угорщини (початок 20 ст.) фахівцями Угорських королівських державних доріг.

Як в одному селі Закарпаття можна побачити найкрасивіші місця і пейзажі - фото 3

Сьогодні ці інженерні споруди (тунелі, віадуки, тераси) надзвичайно приваблюють туристів.

Довжина траси складає всього сім з половиною кілометрів, це пряма відстань між Волосянкою та Ужоцьким перевалом, у той же час довжина залізниці складає 19 кілометрів. Залізнична дорога - це довга серпантинна дорога із значними підйомами, численними тунелями, віадуками, терасами. Слід зазначити, що під час І світової війни гілка залізниці сильно постраждала, оскільки це був стратегічний об’єкт, за який велись бої.

3. Відвідати Ужанський національний природний парк

Ужанський Національний Природний Парк створений Указом Президента України в 1999 р. площею близько 40 000 га, розташований в басейні річки Уж від с. Забрідь до Ужоцького перевалу і є частиною міжнародного біосферного заповідника "Східні Карпати".

Як в одному селі Закарпаття можна побачити найкрасивіші місця і пейзажі - фото 4

На території парку водяться рідкісні тварини – бурий ведмідь, рись, кіт лісовий, олень карпатський, козуля європейська та ін, багато видів флори і фауни парку занесені до Червоної Книги України. На території парку розвинений рекреаційний туризм, розроблено понад 20 туристичних маршрутів і екологічних стежок. Повсюдно розвинений сільський та гірськолижний туризм, проводяться фестивалі сиру і молочних продуктів.

4. Букові праліси

Район сіл Стужиця – Ужок це територія, де розташовані найстаріші резервати бука лісового (1908). Саме тут збереглося букове криволісся на площі понад 55 га.

Як в одному селі Закарпаття можна побачити найкрасивіші місця і пейзажі - фото 5

У межах цього кластера знаходиться мережа моніторингових ділянок, які були закладені професором Златніком у 1937 році. Ця територія безпосередньо межує з природоохоронними об’єктами Польщі та Словаччини. Букові праліси знаходяться під захистом ЮНЕСКО.

5. Ужоцький перевал (883 м)

Це один з шляхів, через які можна потрапити в Закарпаття зі сторони Львівської області та кордону з Польщі (напрям Самбір).

Як в одному селі Закарпаття можна побачити найкрасивіші місця і пейзажі - фото 6

У районі перевалу прокладено 14 залізничних тунелів, це — найкрасивіша гірська транспортна магістраль України. Тут також проходить ряд туристичних маршрутів, наприклад маршрут "Верхами Вододільного хребта".

Уздовж траси розташовано чимало резерватів та пам’яток природи, архітектури
Перевал є частиною Ужанського національного природного парку, що входить до складу єдиного в світі тристороннього Міжнародного біосферного заповідника "Східні Карпати".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"