Як ужгородцям призначатимуть житлові субсидії

Департамент праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради інформує щодо стану призначення житлових субсидій

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба Ужгородської міськради.

За опалювальний період із жовтня 2018 по квітень 2019 року до департаменту за призначенням субсидії звернулося 2534 сімей. Загальна кількість отримувачів субсидії – 4813 домогосподарств, із них до початку цього року звернулися 4677, а за 4 місяці 2019-го – 136 домогосподарств (грошова форма). Автоматично перераховано субсидії на опалювальний період із 1 жовтня 2018 року 2632 домогосподарствам.

Щороку з травня проводиться перепризначення субсидій на новий період. Цього року автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься близько 2 тис. домогосподарств Ужгорода. Однак, є домогосподарства, яким необхідно звернутися до департаменту з новою заявою та декларацією. Це стосується осіб, яким субсидію призначено не на всіх зареєстрованих, а на тих осіб, що фактично проживають у помешканні, орендарів житла, внутрішньо переміщених осіб, сімей, у складі яких є непрацюючі особи працездатного віку, в котрих або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати, та сімей, в який відбулися зміни у складі протягом останнього року, а також домогосподарств, в яких в опалювальний період розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу.

Житлова субсидія не призначається у разі отримання інформації про наявність заборгованості зі сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги та платежів ОСББ (у разі його наявності) на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Літня субсидія розраховується на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Якщо у травні субсидію перепризначено на новий період 2019-2020 рр., у жовтні її розмір на опалювальний сезон буде розраховано автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року. На сьогодні існують два механізми монетизації субсидії: готівковий та безготівковий. Тим сім’ям, у яких станом на травень-червень наявні борги за комунальні послуги, після сплати заборгованості або її реструктуризації буде виплачуватися субсидія у безготівковій формі. Ті домогосподарства, котрі добросовісно сплачують за житлово-комунальні послуги, отримуватимуть субсидію "живими коштами".

Читайте також: В Ужгороді виконком погодив місця для літніх терас

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття