Як у "солодкий" день, другого жовтня, шукають наречених, і кого цього дня треба пригостити медом

Говорили, що саме Трохим допомагає нареченим знайти один одного, тому в цей день вдома не сиділи, а йшли гуляти

Як у "солодкий" день, другого жовтня, шу…

Друге жовтня - день Трохима і Зосими. Зосима жив приблизно в IV столітті в місті, де було поширено язичництво. Однак згодом, повіривши в Бога, він пішов у пустелю, де жив поряд з небезпечними тваринами. Одного разу Зосиму зустрів правитель Кілікії і вирішив дізнатися, як йому вдається приборкувати тварин. На це Зосима сказав, що в цьому йому допомагає віра, а правитель, який був язичником, розпорядився піддати Зосиму різним мукам, змушуючи його відректися від Бога. Однак з'явився великий лев, який змусив відпустити Зосиму. Але після цього праведник тут же помер.

Трохим також постраждав за віру, приблизно в III столітті. В Антіохії проводивлося язичницьке свято, під час якого Трохим разом зі своїм другом Саватиієм стали просити Господа надоумити людей. За це їх схопили, піддали тортурам і стратили.

У давнину Зосима вважався заступником бджіл, і саме йому 2 жовтня молилися про те, щоб бджоли були живі й здорові, щоб меду було в достатку. Починався збір меду, і в народі час з 2 по 10 жовтня називали бджолина дев'ятина. Молилися 2 жовтня також і Трохиму, оскільки вірили, що він дружить з ведмедем, тому допоможе отримати мед.

2 жовтня також проводилися так звані Трохимові вечірки, протягом яких хлопці та дівчата зустрічалися між собою, вибирали собі наречених. Хлопці приходили з медом і пригощали дівчат. Говорили, що саме Трохим допомагає нареченим знайти один одного, тому в цей день вдома не сиділи, а йшли гуляти. Також дівчата могли ворожити в цей день на судженого. Вірили, що якщо пильно подивитися в очі вподобаної людини, то вона неодмінно тебе покохає.

Народні прикмети на 2 жовтня

Якщо людина народилася 2 жовтня, то її талісманом є агат

Листя 2 жовтня з дерев опадає - пора ставити вулики в пасіки

Якщо не пригостити медом жебрака - за прикметами, рік буде нещасливим

Дме південний вітер - можна чекати хорошого урожаю озимих.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook