Як 5 травня дівчата і відьми гуляють, і що в цей день робити працьовитим господарям

Дівчата 5 травня водили хороводи, розважали себе різними іграми. Однак говорили, що і нечиста сила зараз хоче повеселитися і нашкодити людям

Як 5 травня дівчата і відьми гуляють, і…

Сьогодні згадують святого Луку. Він був апостолом і учнем святого Павла. Прославився тим, що написав одне з чотирьох Євангелій. Луку також шанували, як іконописця і покровителя живописців і лікарів.

Дівчата 5 травня водили хороводи, розважали себе різними іграми. Однак говорили, що і нечиста сила зараз хоче повеселитися і нашкодити людям. Вірили, що відьми 5 травня стелили на траву, вкриту росою, полотно та водили хороводи. Ці відьми були вагітними, а тому, якщо жінка хотіла позбавитися від безпліддя, їй слід було підійти до лісової галявини, над якою весняний пара піднімається, а потім, побачивши відьом, повністю роздягтися і непомітно стати в хоровод на полотно. Потім від полотна слід було відірвати шматок і втертися ним. Це і обіцяло швидку вагітність. Однак багато хто вважав, що, якщо жінка потрапить в хоровод відьом, то ті підкинуть в її черево відьмененка, а сама матір залишиться в підпорядкуванні у нечистої сили.

Не варто йти в ліс одному у цей день, оскільки нечиста сила 5 травня диявольські хороводи водить і може за собою повести.

Цей день також був важливим для посівів, висаджували цибулю. Селяни знали, що рослина володіє цілющими властивостями.

Народні прикмети на 5 травня

Місяць у ніч на 5 травня рано сходить на небі - будуть ранні морози, а сіяти, за прикметами, краще всього ранню цибулю-сіянку

Якщо зозуля 5 травня кує голосно і довго - погода найближчими днями буде хорошою

Гроза в цей день - буде багатий урожай

Вранці встановилася ясна погода - прикмета до того, що можна проводити посівні роботи.

Нагадаємо, у що раніше вірили люди і яких традицій дотримувалися 4 травня.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"