ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як провести День Святителя Петра, щоб не втратити цінного, не захворіти і бути щасливим

У ніч на третє січня велике значення надавали снам і намагалися їх тлумачити

Depo.
3 січня 2018 07:00
ФОТО: depo.ua

Цього дня, 3 січня, відзначають Петрів день. Саме зараз слід спостерігати за погодою, бо по ній можна передбачити, яким буде вересень - теплим або холодним. Святитель Петро - православний чудотворець. В народі свято отримало назву День Петра-полукорма, оскільки до того часу половина домашніх заготовок на зиму вже з'їдався.

Щоб захистити дім від злих сил, 3 січня клали срібний предмет на чільне місце (часто це була невелика ложечка). Вважалося, що після цього на шляху будуть зустрічатися злі люди.

Народні прикмети на 3 січня

 1. Виходили на вулицю і голосно кричали. Якщо ехо було далеким, значить, скоро настануть сильні морози
 2. Якщо в День Петра, 3 січня, світанок є червоним, значить, скоро почнеться завірюха
 3. Якщо снігу мало, але досить сильні морози, значить, літо буде посушливим і спекотним. Крім того, з дня 3 січня передбачали погоду на вересень місяць.
 4. Щоб не хворіти протягом усього року, у День Святителя Петра слід вмитися цілющою водою і при цьому вимовити змову: "Як вода обличчя мого торкнеться, так і тіло моє здоров'ям наллється. В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь". До речі, найчастіше цей змова використовували дівчата і жінки.
 5. 3 січня нікому не можна бажати здоров'я і щастя, інакше, як свідчать прикмети, все відбудеться з точністю до навпаки.
 6. У День Святителя Петра, 3 січня, не можна підглядати і підслуховувати, оскільки, згідно з повір'ями, можна позбутися зору і слуху, придбати пов'язані з ними хвороби.
 7. Заборонено давати обіцянки і клятви, піднімати з землі будь-які цінності, оскільки це призведе до втрат
 8. В ніч на 3 січня велике значення надавали снам і намагалися їх тлумачити. Якщо сниться птах, значить, чекайте удачу в справах. Є їжу - до бідності, а пити вино - до успіхів у любовних пригодах і романтичних стосунках. Обійматися з ким-небудь 3 січня - до розлуки, а бачити кров у сні - до приїзду далеких родичів. Вважалося, що поганий знак - побачити в сні мило саме вночі 3 січня. Це віщувало смерть.
 9. Якщо на землі 3 січня лежить багато снігу - рік буде родючим
 10. Морозна погода і невелика кількість снігу 3 січня віщували посушливі дні влітку
 11. Якщо в лісі далеко і виразно чується відлуння - за прикметами, чекайте сильних морозів у найближчі дні
 12. Якщо людина народилася 3 січня, значить, він буде дуже господарським
 13. Якщо сніг не випав до 3 січня - чекай неврожаю
 14. Якщо в день 3 січня зробити оберіг для решти припасів, поклавши дві скіпи поверх зерна хрест навхрест, то його не чіпатимуть миші, і хліба вистачить до наступного врожаю

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття