Як правильно просити вибачення у Прощену неділю

Першого березня - Прощена неділя у 2020 році, остання неділя перед Великим постом

Як правильно просити вибачення у Прощену…

Останній день Масляної традиційно завершується найважливішим християнським святом - Прощена неділя. У нього немає точної дати, так як час проведення залежить від Великодня, пише Depo.Закарпаття.

Напередодні Великого посту, який настане вже наступного дня, віруючі готують себе до майбутніх обмежень, очищують тіло і душу.

У Прощену неділю прийнято просити пробачення за гріхи і образи у близьких і знайомих, при цьому неважливо, чи навмисно ви засмутили людину, чи випадково.

Також, в Прощену неділю ходять до церкви на літургію, де людям нагадують про гріхопадіння Адама і Єви, розповідають про важливість посту і уміння прощати.

На останній день Масляної випадають проводи зими і найвеселіщі гуляння. Перед початком суворого посту, люди намагаються вдосталь відпочити. На 7 день сирного тижня прийнято влаштовувати кулачні бої, масові катання з гірок, пісні, танці та спалення опудала.

Також в Прощену неділю відвідують рідних і близьких, щоб зібратися родиною за одном столом.

Як просити вибачення на Прощену неділю

Традиційно на Прощену неділю говорять дві фрази: "Прости мені" і "Бог простить - і я прощаю".

Представники церкви уточнюють, що не можна використовувати більш звичне для нас "вибач", так як ця фраза передбачає, що людина не відчуває за собою провини, але використовує ввічливу конструкцію.

Також, в Прощену неділю не можна плекати образи і відмовляти в прощенні. Під час церковної літургії священики нагадують слова Святого писання, що не пробачивши самому, як можна сподіватися на прощення з боку Господа?

Під час Прощеної неділі прийнято вибачатися перед усіма, з ким спілкувався протягом року. Часто формулу звернення доповнюють: "Прости мене, будь ласка, якщо я в чомусь винен перед тобою".

Фраза у відповідь: "Бог простить - і я прощаю" - також має свій зміст. Таким чином людина погоджується, що не їй судити про нанесену образу, і нехай все вирішує Бог.

Якщо ви не готові прийняти вибачення, не варто формально промовляти ці слова, уточніть, що забути образу ви поки не в силах, але завершіть фразою "Бог простить".

Церковники звертають увагу, що просити вибачення і прощати потрібно щиро, а не як данину традиціям і обрядам, адже тільки тоді ці слова матимуть сенс.

Історія Прощеної неділі

Прощена неділя увійшла в нашу релігійну традицію завдяки ранньохристиянським монахам з Єгипту, які напередодні Великого посту відправлялися молитися на самоті. За 40 днів до Великодня монахи йшли до пустелі, де наодинці дотримувалися посту та молилися. Враховуючи небезпеку, більшість з них не поверталася, тому перед дорогою вони просили один в одного прощення за всі гріхи і образи.

З часом, ця традиція поширилася на більшість християнських територій. На Русі Прощена неділя була також символом смиренності, так як прощення просили не тільки у рівних, а й у тих, хто займав більш низьке суспільне і соціальне положення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"