UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як правильно дезінфікувати руки та поверхні

Дуже багато людей, які не зовсім правильно використовують антисептичні та дезінфікуючі засоби

Як правильно дезінфікувати руки та повер…
Фото: pixabay

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на "Українське радіо".

Про те, як правильно застосовувати антисептики, чи безпечно їх змішувати вдома самостійно та які речовини можуть бути альтернативою для відомих засобів, які, можливо, вже важко знайти у продажі розповів професор, дерматолог Олександр Літус.

Лікар наголосив, що одразу після нанесення антисептичного засобу обов’язково треба нанести крем. "Спирт знищує ліпідну мантію, шкірне сало, яке в нас в нормі захищає шкіру. Тому лише після нанесення крему можна говорити, що у вас не буде дерматитів та алергічних реакцій", - каже Літус

Відтак загальною черговістю дій при дезінфекції рук є:

1.   Обробити руки антисептиком не менше 20 секунд: тільки експозиція в 20 секунд дозволяє знищити мікроби, вірусні агенти на поверхнях наших долонь;

2.   Після антисептику змастити руки кремом: бувають антисептики, в які додається трохи гліцерину і які не так сушать шкіру. Проте, якщо у вас засіб, який не містить гліцерину, то у випадку, коли спирт висохне, є дуже велика вірогідність, що виникне сухість і, в наслідок цього, дерматологічні проблеми.

Чи безпечно робити антисептик вдома

Тут варто розрізняти дві складові проблеми. Перша – психоемоційна: інколи людині, яка налякала, все одно чим обробляти руки та бути впевненою, що все в порядку. Друга складова – працює засіб чи ні. Дуже важливо витримувати пропорції в складі того чи іншого антисептику: в ньому має бути мінімум 70 % спирту, проте якщо його буде забагато, це може викликати й опіки, й алергічні реакції, й змив шкірного жиру, який захищає нашу шкіру, в тому числі й від вірусної інфекції.

Читайте також: Як приготувати антисептик для рук своїми руками

Як дезінфікувати телефон

Так само, як і всі зовнішні засоби та поверхні: можна використовувати як спиртові антисептики, так і дезінфектанти. Головне – це прочитати інструкцію, як використовувати дезінфектант для обробки поверхонь і чітко її дотримуватись.

Чим дезінфікувати гроші

На сьогодні питання дезінфекції грошей одне з найбільш актуальних.  НБУ налагодив систему дезінфекції грошей, але там цикл займає більше двох тижнів. Тому ми не захищені від того, що на грошах, які ми беремо чи віддаємо в магазині, буде коронавірус. Але я сумніваюсь, що ми можемо якісно продезінфікувати гроші самостійно. Краще всього не торкатись грошей безпосередньо, а використати одноразові рукавички.

Чи є оцет засобом, який вбиває вірус

Будь-які кислоти, будь-яка хімічна активна речовина, зокрема, оцет можуть бути дезінфектантами.

Нагадаємо, як правильно носити медичну маску.

Читайте також: Які хвороби збільшують ризик смерті від коронавірусу

Свій шанс смерті від COVID-19 можна розрахувати онлайн

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme