UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як повернути гроші за квиток або тур: Поради юриста

Є чіткий механізм повернення коштів у разі непередбачуваної ситуації

Як повернути гроші за квиток або тур: По…

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на "Факти".

Пандемія коронавірусу скорегувала плани на весняні вікенди та відпустки українців. А деякі громадяни навіть втратили кошти через скасування рейсу чи згорання бронювання готелю. Що робити у такому разі та чи є можливість повернути кошти?

За словами юриста Івана Лібермана, шанс є. Існує таке поняття, як форс-мажор, і до нього можуть апелювати українці. Є чіткий механізм повернення коштів у разі непередбачуваної ситуації.

Крок 1

Треба написати заяву в Торгово-промислову палату України про те, щоб вона видала довідку за місцем вимоги для фізособи про те, що у певний період часу на території України був форс-мажор.

Крок 2

Написати досудову претензію до усіх тих, хто має повернути кошти: до авіакомпанії, готелю, посередників. У ній описується, що людина хоче повернути, у зв’язку з чим. Сюди ж кріпиться довідка з Торгово-промислової палати.

"Можна позиватися до суду за місцем перебування відповідача. Наприклад, це іноземна авіакомпанія. Другий варіант – позиватися до суду за місцем перебування позивача", – каже Ліберман.

Після звернення до суду є два варіанти розвитку подій. Шанси виграти процес – 50 на 50.

"Оскільки ця пандемія не тільки в Україні, а й в інших країнах, кожна організація може звернутися до своїх Торгово-промислових палат чи подібних органів. До того ж в угодах може бути пункт про форс-мажор, але також там може бути уточнення, що компанія може на нього не відповідати", – доповнює юрист.

Однак більшість компаній дорожать своїм іміджем, і це може допомогти українцям, які втратили кошти.

"Тут важливу роль відіграють ЗМІ. Вони є другими суддями. Компанії бояться розголосу та формування негативного іміджу. Тому вони будуть змушені повернути кошти", – підсумовує експерт.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів розширив перелік дозволеної під час карантину господарської діяльності, вивівши з-під заборони роботу всіх видів фінансових установ, у тому числі ломбардів та кредитних спілок.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme