UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Податки на житло: Скільки платитимуть українці за квартири і будинки

Українці повинні заплатити податки за свої квартири і будинки

Податки на житло: Скільки платитимуть ук…

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на Тoday.ua.

Українці в цьому році повинні заплатити податки за нерухомість, яка перевищує площу 60 кв. м для квартир і 120 кв. м для приватних будинків. Ті громадяни, у яких квартири від 300 кв. м і більше, а будинки площею від 500 кв. м, додатково отримають від податкової квитанцію ще на 25 тисяч гривень. Житлоплоща менше 60 кв. м податком не обкладається. 

У Державній податковій службі зазначають, що ставку податку для нерухомості визначають сільські, селищні або міські ради. За кожен "зайвий" квадрат понад зазначеної норми потрібно платити до 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) рік. Однак, у багатьох містах ставку знизили до 1% (41,7 грн). Місцева влада має право знизити ставку, але не збільшити її.

Платники податків мають право звернутися з письмовою заявою за своєю податковою адресою до органу ДПС для проведення звірки даних про об’єкти нерухомості, часток, права на користування пільгою, розміру ставки податку, нарахованої суми податку, розміру загальної площі об’єктів житлової або нежитлової нерухомості. 

Податком обкладається не тільки житлова, але і будь-яка інша нерухомість, в тому числі прибудови до будинку (сараї). Сплатити податок необхідно протягом двох місяців після приходу квитанції за місцем прописки.

Податок не сплачується за нерухомість у зоні відчуження; дитячі будинки сімейного типу; будинки і квартири дітей-сиріт і тих, хто втратив батьківське піклування; за нерухомість у гуртожитках.

Нагадаємо, що в Україні введуть плату за транспортування електроенергії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"