ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як починалася війна з Росією на Луганщині (ФОТО)

Рівно рік тому кількатисячний мітинг у центрі Луганська закінчився штурмом облуправління СБУ і встановленням барикад навколо будівлі
Depo.
6 квітня 2015 11:01
ФОТО: depo.ua
Як починалася війна з Росією на Луганщині (ФОТО)
Як починалася війна з Росією на Луганщині (ФОТО)

6 квітня 2014 року можна вважати датою початку війни на Луганщині і окупації частини іі території. Цого дня група приїжджих росіян і місцевих зрадників з третьої спроби захопили будівлю управління в заволоділи великою кількістю стрілкової зброї. Центральне керівництво держави не дало команду на проведення спецоперації по звільненню будівлі.

Місцеві депутати і керманичі активно допомагали загарбникам. Пасивність влади, керівництва Держприкордонслужби і спеслужб призвела до того, що 29 квітня була захоплена будівля Луганської ОДА, обласної і міської прокуратури, а згодом обласне та міське управління МВД, а вже в травні в Луганськ через російський кордон проиїхали танки, БТР, БМП, установки "Град" і інша важка техніка та зброя.

Тисячі людей змушені були покинути свої квартирі і будинки, скитаючись по Україні і Росії, сотні були вбиті.

Після захоплення СБУ ватажком "ЛНР" став Валерій Болотов, який, за даними місцевих ЗМІ та проукраїнськиїх активистів, працював на регіонала Олександра Єфремова.

Вже цього року другий ватажок "ЛНР" Ігор Плотницкий встановив день захоплення будівлі Служби безпеки України в Луганську пам'ятною датою "з метою збереження в пам'яті доленосних подій".