Як "плаває" Закарпаття

Якщо протягом дня в горах відновляться інтенсивні дощі, паводка з підтопленнями Закарпаттю не уникнути

Протягом вівторка й ночі на середу, 22 травня, на Закарпатті випало до 60 мм дощу (двотижнева норма опадів), повідомили Depo.Закарпаття в прес-центрі ОДА.

Рівень води в основних водних артеріях різко піднявся, а в окремих локаціях річки вийшли з берегів на заплаву, міждамбовий простір і підтопили сільськогосподарські угіддя. Найбільш напружена ситуація склалася в нижніх течіях Тиси та Боржави. У Тисі паводкова хвиля досягла 2,9 метрів висоти. Рахів, Тячів і Хуст пік підйому води пройшов без особливих наслідків, зараз хвиля проходить через Виноградівський район і до кінця дня перейде на територію Угорщини. 

У Хусті місцевими стоками та ґрунтовими водами підтоплено п'ять підвалів житлових будинків, за Хустом вода з Тиси вийшла на заплаву й підібралася до автодороги "Мукачево – Рогатин". Потреби в обмеженні руху транспорту поки немає.   

На Іршавщині біля с. Вільхівка р. Боржава вийшла в міждамбовий простір, однак підтоплень дворогосподарств немає. Минулорічні роботи з берегоукріплень та розчистки каналів хоч і не завершені через брак фінансування, але дали свій результат.  У с.Заріччя  р.Іршавка вийшла з берегів і підтопила сільгоспугіддя. Інформації про підтоплення дворогосподарств немає.

Вулиці Виноградова у воді (ФОТО)

Вулиці Виноградова у воді (ФОТО)

Вулиці Виноградова у воді (ФОТО)

Якщо протягом дня в горах відновляться інтенсивні дощі, паводка з підтопленнями Закарпаттю не уникнути. Однак наразі різке посилення опадів не прогнозується. Ситуація на місцях знаходиться під постійним контролем місцевих органів влади, державної служби з надзвичайних ситуацій та водного господарства. 

ФОТО підтоплених Хуста, Виноградова, Мукачева користувачів соцмереж.

Нагадаємо, що максимальний рівень у верхів'ях р. Боржава ще не сформувався, так як опади продовжують випадати. У зв'язку з чим формування максимального рівня варто очікувати 22 квітня близько півдня. 

Шквалистий вітер, зливи та навіть град розміром з перепелине яйце – все це наслідки дії циклону, що прийшов на територію Закарпаття із сусідньої Румунії. Після сильної зливи підтопило вулиці Виноградова, дорогу до дитячого садка у Мукачеві, деякі вулиці Хуста.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття