UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як не отримувати штрафи, якщо авто продане за дорученням

Штрафи за порушення ПДР, які зафіксовані в автоматичному режимі накладаються на власників або користувачів таких автомобілів

Як не отримувати штрафи, якщо авто прода…

На шляхах України впроваджено автоматичну фіксацію швидкості руху, а, отже, власникам автомобілів почали приходити штрафи за перевищення швидкості, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Дорожній Адвокат.

Звісно, якщо авто продане іншій особі за дорученням, то сплачувати чужі штрафи не захоче ніхто. Потрібно знати, що відповідно до ст. 279-1 КУпАП штрафи за порушення ПДР, які зафіксовані в автоматичному режимі накладаються на власників або користувачів таких автомобілів.

Якщо питання ідентифікації поліцією власника автомобіля є зрозумілим, то виникає питання як МВС знатиме про фактичного користувача автомобіля, який керує на підставі доручення. Для цього, ведеться спеціальний Реєстру відомостей про належного користувача. Штраф може бути винесений на особу, яка фактично керує автомобілем, лише у тому разі, якщо інформація про неї внесена до цього Реєстру.

Порядком ведення Реєстру передбачено, що внесення до нього відомостей про належного користувача, на якого власник оформив нотаріально посвідчену довіреність, здійснюється у сервісному центрі МВС особисто таким користувачем (п.27).

Для цього користувач автомобіля повинен подати в сервісний центр МВС заяву про внесення його в Реєстр як користувача, на якого будуть виноситися штрафи. Також передбачено подання цієї заяви он-лайн. 

Якщо ж користувач автомобіля не подав відомості про себе до Реєстру, то штрафи виписуватимуться на власника автомобіля на підставі свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

Законодавством надано ще одну можливість власнику не сплачувати штраф. А саме, відповідно до ч. 1 ст. 279-3 КУпАП власник, звільняється від штрафу, якщо протягом 20 календарних днів з дня правопорушення особа, яка керувала автомобілем, звернулася особисто до підрозділу МВС із заявою про згоду що порушення вчинила вона, а також сплатила суму штрафу.

Тому отримавши постанову із штрафом, власник може повідомити такого користувача про необхідність сплати нею штрафу. Якщо ж такий користувач відмовляється сплатити штраф, то обов’язок сплати штрафу покладається все ж таки на власника автомобіля по техпаспорту.

Тому, якщо хочете продати автомобіль за дорученням, проконтролюйте до кінця процедуру внесення відомостей щодо належного користувача автомобіля у згаданий Реєстр. В іншому випадку потрібно систематично перевіряти поштову скриньку або слідкувати он-лайн стосовно наявних штрафів за порушення, які не вчиняли.

Нагадаємо, що український парламент готує водіям новий штраф за порушення санітарних норм.

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme