UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як на Рахівщині гуцули "забезпечили" файну погоду і почастували всіх бриндзою

Найкращий фестиваль Закарпаття "Гуцульська бриндзя" тимчасово збільшив кількість мешканців Рахова майже вдвічі

Як на Рахівщині гуцули "забезпечили" фай…

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Величезна кількість вишиванок на одній локації, багатотисячний натовп туристів з усієї України, десятки сортів сиру, вурди й бринзи, рахівська "яфинівка", румунський "міч", угорський бограч та інші національні напої й страви, а також пісні, танці, усмішки і веселий настрій – усе це фестиваль "Гуцульська бриндзя", який уже всімнадцяте відсвяткували в Рахові.

Цьогорічне свято знову тимчасово збільшило кількість мешканців найвисокогірніший райцентру України майже вдвічі – в останні дні у Рахові й навколишніх селах неможливо було знайти вільних місць у готелях і садибах. І це при тому, що скептики прогнозували фестивалю низьку відвідуваність – гідрометеоцентр попереджував, що зранку до самого вечора неділі в Рахові будуть дощі й зливи. Однак якщо в ніч на неділю місто накрила потужна злива і ще о 8-й ранку йшов дощ, то потім опади раптово припинилися.

Самі рахів'яни цілком серйозно стверджують, що домоглися "файної" погоди старим звичаєм – цього дня гуцули й гуцулки в масовому порядку одягнули білизну навиворіт. І традиція спрацювала – до самого вечора Рахів періодично хоч і оточували грозові хмари, але обійшлося без дощу.

Фестиваль, як завжди, почався урочистою ходою центральною вулицею, однак цього року були й новаторства – майстер-клас із володіння вівчарським батогом "корбачем" (нагадаємо, що "Гуцульську бриндзю" створили на честь вівчарів, котрі повертаються з полонин на зимівлю), а також кінне шоу.

Багатотисячна хода закінчилася на пагорбі міського амфітеатру, де розташувалися понад два десятки оформлених у народному стилі павільйонів із традиційними стравами – від кожного населеного пункту Рахівщини. Туристам пропонували не тільки різноманітні сорти бриндзі, але й українські, румунські та угорські страви й напої. Гостями свята стали й керівники Закарпаття. Давній друг гуцулів Москаль у своїй вітальній промові побажав фестивалю гірського довголіття й наголосив, що "Гуцульська бриндзя", яка роками збирає гостей звідусіль, ще раз довела – Закарпаття є лідером по туризму в Україні.

Гарна погода протрималася в Рахові аж до 17-ї години. Відтак містом "пройшлася" злива, однак туристів від цього практично не поменшало, адже увечері на сцені амфітеатру виступили українські зірки, серед яких Руслана та Алла Кудлай. Розваги з піснями й танцями затягнулися до пізньої ночі і вкотре довели, що "Гуцульська бриндзя" є найкращим фестивалем Закарпаття.

Нагадаємо, в Ужгороді цього дня відбувалися перегони дронів.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme