ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як Москаль позбавив Балогу статусу на Закарпатті

Закарпатська облрада нарешті з головою. Депутатам з третьої спроби таки вдалося обрати собі керманича
Depo.
1 грудня 2015 17:30
ФОТО: depo.ua
Як Москаль позбавив Балогу статусу на Закарпатті
Як Москаль позбавив Балогу статусу на Закарпатті

Чи вдасться Москалю сколотити "антибалогівську" коаліцію та усадити в крісло свого представника - було головною інтригою останнього місяця. І ось сьогодні це сталося. Новим головою Закарпатської обласної ради став Михайло Рівіс – заступник Геннадія Москаля. Він був єдиним кандидатом у бюлетені.

Нагадаємо, на першому пленарному засіданні сесії депутати вже пробували обрати голову – тоді протягом п’яти годин бурхливих обговорень та суперечок також в бюлетень спромоглися вписати всього одного депутата – Олександра Кеменяша від "Батьківщини". Підтримали його тоді саме ЄЦівці, маючи підтримку і угорців з КМКС. Та для того, щоб Кеменяш став головою облради, не вистачило одного голосу.

Після засідання почалися перемовини між фракціями. Зокрема, Москаль зустрічався із депутатами від Угорської партії, щоб мати більшість при голосуванні. Наступне засідання перенесли одразу на тиждень, щоб продовжити консультації.

Під час сьогоднішнього засідання не все йшло гладко. Депутати кілька годин сперечалися через регламент. Москаль посилався на Конституцію України і зазначав, що окремі норми регламенту обласної ради суперечать їй. Деякі депутати запевняли: працювати треба, дотримуючись норм регламенту, як робили це у попередні роки. У підсумку, кандидата на голову Закарпатської облради висунули тільки від БПП "Солідарність".

Як Москаль позбавив Балогу статусу на Закарпатті - фото 1

Голосували депутати як і минулого разу – таємне голосування у кабінці в залі засідань. Лічильна комісія оприлюднила результати: бюлетені отримали 38 депутатів, стільки ж взяло участь у голосуванні, і всі голоси за Михайла Рівіса. Крім "Солідарності", голосували таки депутати-угорці з КМКС, "Опоблок" (до речі, цілком "прохідною" вважалася і кандидатура цієї партії – генерал Віктор Русин, та, очевидно, щось не склеїлося) і "Відродження". "ЄЦ" Балоги участі не брав.

Щодо Михайла Рівіса - його кандидатуру на посаду голови облради обговорювали давно. В обласну адміністрацію він прийшов працювати у 2014 заступником тодішнього губернатора - нинішнього нардепа-"народнофронтівця" Валерія Лунченка. Залишився працювати і за наступних голів ОДА – Губаля та Москаля. До слова, за інформацією місцевих ЗМІ, Москаль і Лунченко неодноразово зустрічалися напередодні засідання, тож цілком ймовірно, що Рівіс "виплив" не просто так. За великим рахунком, він - чи не найвигідніший голова для всіх фракцій.

Як працюватимуть депутати далі - побачимо, та рахунок протистоянь розпочали на свою користь "порошенківці". 

Фото Павло Білецький

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття