Як Москаль "надекомунізував": була Леніна - стала Леннона

У закарпатській глибинці з’явилися вулиці імені загиблих в АТО героїв, президента Чехословаччини та Джона Леннона

Як Москаль "надекомунізував": була Ленін…

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль підписав розпорядження про перейменування прокомуністичних вулиць у населених пунктах області, пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Москаля.

Так, згідно з розпорядженням Москаля, до прикладу, у селищі Міжгір’я вулицю Щорса перейменовано на вулицю Віктора Маркуся (боєць 128-ї гірничо-піхотної бригади, котрий загинув у зоні АТО. Колгоспна вулиця носитиме ім'я Томаша Масарика (президента Чехословаччини періоду входження в неї Закарпаття.

У селах Тячівщини вулиці Жовтневі стали вулицями Едмунда Бачинського, Шімона Голлоші та Тур'янською, а Піонерську перейменовано на Васіле Александрі, Комсомольську на Федора Корятовича. Калініна -  на Калинову, Леніна - на Джона Леннона. Радянська стала Покутянською.

"Маса прокомуністичних вулиць на Закарпатті так і залишилися не перейменованими місцевими органами влади, хоча на це законом "про декомунізацію" відводилося аж півроку. Із 22 лютого повноваження з перейменування вулиць перейшли до мене як голови ОДА. Кілька вулиць із вказаного списку змінені за пропозицією сільських громад (вони не встигли оформити перейменування у відведений законом строк). А решта, в тому числі вулиці на честь загиблого в АТО Віктора Маркуся, президента Чехословаччини Томаша Масарика, видатних угорських та румунських діячів літератури та мистецтва, а також учасника "Бітлз" Джона Леннона я змінив на власний розсуд. Наступні розпорядження з "декомунізації" Закарпаття будуть підписані найближчим часом", - прокоментував рішення Москаль.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"