ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати

Така комбінована мандрівка здійснюється командою TURE TEAM вже вдруге
Depo.
25 грудня 2015 09:36
ФОТО: depo.ua
Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати
Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати

Сміливці вирішили поєднати скітуринг на Свидовці із катанням на найвисокогірнішому гірськолижному курорті України – Драгобраті, пише Depo.Закарпаття з посиланням на ua-reporter.

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати - фото 1

Сходження почали у с. Ясіня у п’ятницю вранці. Завдяки чудовій компанії, 6-ти годинний підйом до полонини Драгобрат на лижах із значним набором висоти видався приємною прогулянкою. Його суттєво полегшили спеціально натреновані для транспортування важких вантажів аляскинські маламути Джамбо та Макс.

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати - фото 2

Драгобрат – це сучасний лижний комплекс, де можна знайти фешенебельне житло на будь-який найвибагливіший смак. Але і на цей раз загартовані у походах легіні не мали на меті ніжитися у теплих готельних номерах. Отож, розділивши обов′язки, вони взялися розчищати місця у снігу під намети, збирати дрова і розводити вогонь. Нічліг в лісі видався теплим. Єдине, що порушувало їхній сон, були снігові шапки, що періодично обвалювалися з ялин на намети.

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати - фото 3

Суботнього ранку друзі узяли лижі та сноуборди і відправилися підкорювати круті спуски. Катання було настільки славне, що одного дня здалося мало. Легкоатлет Сергій Сапіга встиг навіть за цей день сходити із псами на озеро Велика Герешаска. 

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати - фото 4

Вставши до світанку у неділю і спакувавши намети, команда вирушила на лижах по Свидовецькому хребту через Близниці до Квасів. На хребті керівником походу був проведений інструктаж із лавинної безпеки, після чого учасники запустили свої пристрої для пошуку людей під снігом. Все лавинне спорядження доступне у прокаті кемпу Білий Слон.

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати - фото 5

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати - фото 6

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати - фото 7

Вже підчас сходження на перший Жандарм хлопці піднялися понад хмарами, де на них чекав незрівняний краєвид. Як на долоні було видно Петрос і Говерлу, а також всі села у підніжжі Чорногори. З боку Свидовця, натомість, виднілися лише суворі засніжені верхи гір понад густим білим килимом хмар. На крутих підйомах на Жандарми і Близниці Джамбо дуже допомагав із транспортуванням лиж, а на схилах можна було отримати всю насолоду від фрірайду на крижаній коринці.

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати - фото 8

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати - фото 9

Лижники мали вдачу зустріти Брокенського привида, рідкісне оптичне явище в горах, коли спостерігач бачить свою тінь на поверхні хмар, оточену кольоровими кільцями (глорією).

Як маламути допомагали відчайдухам підкоряти та скітурити Карпати - фото 10

Загалом було 12 км безперервних спусків, що дуже всіх потішило.

Читайте також: Фантастичні кадри: Як виглядає Ужгород у Різдвяну ніч

Більше новин про життя Закарпаття чит